Jak jest prawnie ustalany czas trwania umów o prace?

Jak jest prawnie ustalany czas trwania umów o prace?

Wszystkie umowy o prace są normowane przez Kodeks Pracy. W prawie jest pewna nieścisłość związana z zawieraniem w umowach długoterminowych treści o dwutygodniowym okresie zerwania współpracy.

Dokument na czas nieokreślony to rodzaj dokumentu, w którym czas trwania współpracy jest określany na kilka, a nawet kilkadziesiąt lat. Ważnym kryterium w tego typu porozumieniach jest czas obowiązywania umowy oraz pewność bezpieczeństwa pracownika w okresie jej obowiązywania. Dlatego też aspekt wypowiedzenia takiej umowy są nieodpowiednie do tego typu spraw. Określenie 2 tygodniowego okresu rozwiązania jest legalne natomiast w przypadku umów na względnie krótki oznaczony termin trwania.

Owa procedura stosowana przez biznesmenów to ich świadome działanie. Pracownik jest zadowolony z długoterminowego bezpieczeństwa finansowego, a pracodawca gwarantuje sobie możliwość odsunięcia go od pracy w ciągu 14 dni roboczych.

Polskie sądy często podkreślają, iż takie działania to świadome łamanie praw spokoju społecznego i uczciwości. Niestety, sposoby zawierania umów są obecnie tak trudne do zrozumienia, iż ich weryfikacja wymaga konkretnej oceny. Pokrzywdzeni pracownicy nie decydują się na ten czyn z powodu niepokoju przed stratą dochodu.

Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net

Previous Jak uzyskać zwolnienie z kosztów sądowych?
Next Kiedy urlop na żądanie jest niezgodny z prawem?

You might also like

Kto może być członkiem Społecznej Inspekcji Pracy?

Do analizy stosowania zasad Kodeksu Pracy, oprócz częstych delegacji państwowych, mają pozwolenie Społeczne Inspekcje Pracy. W skład scharakteryzowanego zgrupowania wchodzą pracobiorcy, którzy mają obowiązek utrzymywać ład społeczny w zakładzie pracy.

Leasing a obowiązek podatkowy

Obecnie wielu przedsiębiorców posiada problemy finansowe lub przeszkody w spłacie kredytu. Dobrym wyjściem dla mniejszych firm jest wybranie leasingu. Wskazują go właściciele, którzy zmuszeni są do zakupu pojazdu mechanicznego. Niestety

Praca 0 Comments

Odpowiedzialność za szkody podwładnego

Polskie prawo mówi, że szkoda to działanie na czyjąś niekorzyść powodująca straty materialne, moralne lub inne. Powodowana jest zamierzonym lub przypadkowym działaniem i koszty remontu, naprawy lub odszkodowanie muszą być

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply