Jak działają spółki komandytowe?
Wśród spółek osobowych dużą popularnością wykazują się spółki komandytowe, które zakłada się na potrzeby przedsiębiorstwa, posiadają kilku członków, aczkolwiek nie mają osobowości prawnej. Co jeszcze należy wiedzieć o spółkach komandytowych? Czy formalności związanych z założeniem jest dużo?
Na początek warto wyjaśnić, że spółka komandytowa działa na podstawie Kodeksu spółek handlowych i otwierana jest przez minimum dwóch wspólników, którzy zakładają wspólne prowadzenie firmy.
Aby spółka funkcjonowała w zgodzie z prawem należy podpisać umowę komandytową, która przekazuje wiadomości na temat prowadzonej firmy, branży, członków, kapitały własnego. Całość powinna przyjąć formę aktu notarialnego, który będzie podstawą do rejestracji spółki.
Podsumowując, spółka komandytowa jest odpowiednim wyjściem dla wspólników, którzy chcą ponosić odpowiedzialność tylko za własne czyny. Okazuje się natomiast, że dość istotnym i ważnym warunkiem działania jest umowa, która wygasa po określonym terminie.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Wszystko o rozprawie oddzielnej
W zgodzie z przepisami sprawa karna prowadzona między firmami odbywa się w tym samym postępowaniu. Bywają jednak przypadki, w których sąd decyduje o rozłączeniu spraw i wtedy ogłasza rozprawy oddzielne.
Kto powinien okazać czynny żal?
Zadaniem każdego podatnika w kraju jest wywiązywanie się z powinności podatkowych oraz przekazywanie konkretnych formularzy we wskazanym terminie. Zdarzają się jednak sytuacje, które utrudniają spełnienie zobowiązań ustawowych. Jak postępować, aby
Trudne tłumaczenia prawne, jak zadbać o ich jakość?
Żadne tłumaczenie, a w szczególności tłumaczenie specjalistyczne nie powinno polegać na dosłownym przekładzie słów. Poszczególne branże mają swój specyficzny język, którego znajomość jest nieodzownym elementem przygotowania do pracy tłumacza. Tłumaczenia
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!