Jak działają portale społecznościowe poświęcone karierze?
W dzisiejszych czasach Internet znacznie ułatwia znalezienie pracy, jak i poznanie przez przyszłego przełożonego kandydatów. Dzięki portalom społecznościowym przypisany karierze można przedstawić się z lepszej strony i poznać ludzi z branży.
Jeśli mamy już dowolne profile na portalach internetowych, musimy zadbać o odpowiedni wizerunek. Szukając pracy warto mieć profil poświęcony karierze, który należy dokładnie i profesjonalnie uzupełnić, a także uaktualniać co jakiś czas.
Obecnie przedsiębiorcy zlecają rekrutację pracowników zakładom, działalnościom gospodarczym wyspecjalizowanym w danej dziedzinie. Tacy ludzie nie tylko zapoznają się z CV, organizują rozmowy rekrutacyjne, ale także wyszukują strony na portalach społecznościowych. Dlatego też warto ujawnić swój profesjonalizm, uczestniczyć w dyskusjach i udzielać się na forum. Kiedy decydujemy się na taką aktywność musimy pamiętać, żeby być profesjonalistami w każdym calu.
W praktyce trzeba mieć na uwadze, że na takich stronach internetowych mogą znaleźć się wszyscy nasi kontrahenci, przyszli i byli pracodawcy, a dodatkowo rekruterzy. Zatem trzeba dokładnie przemyśleć każde działanie, ponieważ od niego może zależeć czy otrzymamy swoją wymarzoną pracę.
Paula Honc
www.gazetaprawo.net
You might also like
Czy stres mobilizuje podczas przemawiania?
Wiele osób ma kłopot z przełamaniem tremy i stresu w trakcie występów przed szerszą publicznością. Zyskiwanie pewności siebie i wyćwiczenia wymaga bardzo dużo zaangażowania i często trwa niezwykle długo. Jak
W jakim celu powołano Polską Klasyfikację Działalności?
Polska Klasyfikacja Działalności (PKD) powstała 3 lata temu na wyraźną prośbę Organizacji Narodów Zjednoczonych we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Posługuje się kodami do określania specyfiki przedsiębiorstwa. Po co powołano PKD?
Czy biura karier są potrzebne?
Od dawna wiadomo, że duża część studentów lub też tytułowanych absolwentów ma ogromne problemy ze zdobyciem stabilnego i satysfakcjonującego zatrudnienia. Podstawową przyczyną jest załamanie na rynku pracy, ale także niewłaściwie
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!