Jak buduje się kapitał rezerwowy?

Jak buduje się kapitał rezerwowy?

Wiele firm i spółek w Polsce księguje poważne kłopoty finansowe. Nie powinien zatem dziwić fakt, że od kilku lat popularne jest budowanie kapitału rezerwowego. Ma reperować działalność przed ewentualną upadłością lub kryzysem ekonomicznym. Czy rzeczywiście warto pomyśleć o kapitale rezerwowym? Po co jest tworzony?

Kapitał rezerwowy powstaje w ramach umowy spółki lub wstępnych wytycznych właściciela. Zazwyczaj środki pochodzą z przychodów lub dobrowolnych wpłat wszystkich wspólników. Oczywiście warunki przekazywania pieniędzy (pojedyncza wpłata, częstotliwość, powody oraz termin wnoszenia środków) powinny zostać szczegółowo omówione i potwierdzone.

Niejednokrotnie kapitał rezerwowy dysponowany jest na uregulowanie możliwych strat bilansowych, inwestowanie, zawieranie owocnej współpracy lub inne czynności prowadzące do poprawy kondycji materialnej.

Prawem każdej spółki jest zmienianie ustaleń dotyczących opłat. Innymi słowy w momencie pogorszenia się sytuacji wpłaty powinny zostać zwiększone, a poprawienia zmniejszone.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Wszystko o zachowku
Next Kiedy pracodawca wyda świadectwo pracy?

You might also like

Kiedy pracodawca musi przesunąć nasz urlop?

Biznesmen ma obowiązek wysłania pracownika na należny mu odpoczynek. Okresy urlopów są z reguły harmonogramowane kilka miesięcy wcześniej. Co gdy chcemy zmienić termin wypoczynku? W scharakteryzowanej sytuacji pracownik jest zobowiązany

Jak atmosfera wpływa na pracowników?

Akcje organizowane od wielu lat wskazują, że dla pracowników ogromne znaczenie ma odpowiednia atmosfera. Nawet wypłata nie odgrywa dla podwładnych tak wielkiej roli jak zdrowe stosunki z współpracownikami i kierownikiem.

Czy rozmowa kwalifikacyjna jest stresująca?

Praktycznie każde przedsiębiorstwo, które rozpoczyna nabór na określone stanowisko, proponuje rozmowę kwalifikacyjną. Metoda weryfikowania wiedzy i umiejętności uzależniona jest od prywatnych zastrzeżeń właściciela. Część pytań i zadań pojawia się w

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply