Jak buduje się kapitał rezerwowy?
Wiele firm i spółek w Polsce księguje poważne kłopoty finansowe. Nie powinien zatem dziwić fakt, że od kilku lat popularne jest budowanie kapitału rezerwowego. Ma reperować działalność przed ewentualną upadłością lub kryzysem ekonomicznym. Czy rzeczywiście warto pomyśleć o kapitale rezerwowym? Po co jest tworzony?
Kapitał rezerwowy powstaje w ramach umowy spółki lub wstępnych wytycznych właściciela. Zazwyczaj środki pochodzą z przychodów lub dobrowolnych wpłat wszystkich wspólników. Oczywiście warunki przekazywania pieniędzy (pojedyncza wpłata, częstotliwość, powody oraz termin wnoszenia środków) powinny zostać szczegółowo omówione i potwierdzone.
Niejednokrotnie kapitał rezerwowy dysponowany jest na uregulowanie możliwych strat bilansowych, inwestowanie, zawieranie owocnej współpracy lub inne czynności prowadzące do poprawy kondycji materialnej.
Prawem każdej spółki jest zmienianie ustaleń dotyczących opłat. Innymi słowy w momencie pogorszenia się sytuacji wpłaty powinny zostać zwiększone, a poprawienia zmniejszone.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Po jakim czasie można anulować umowę na okres próbny?
Pracodawca zatrudniający nowego pracownika najczęściej współpracuje z nim na mocy umowy na okres próbny. To pakt, na bazie którego kierownik zbada, czy dany kandydat jest odpowiednią osobą na proponowane stanowisko
Jakie obowiązki ma wirtualny asystent?
Wielu Polaków za miejsce pracy uznaje dom czy mieszkanie. Taki tryb zatrudnienia generuje korzyści zarówno pracownikowi jak i pracodawcy, który unika wydatków utrzymania innego biura. Do zawodów chałupniczych zaliczamy wirtualnego
Czy praca tymczasowa ma swoje zalety?
Dość często osoba, która zaczyna swoją drogę zawodową poszukuje stałego i pewnego zatrudnienia oraz satysfakcjonujących zarobków. Okazuje się jednak, że nie każdy pracownik marzy o długotrwałej umowie i wieloletniej współpracy.
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!