Ile zarabiają informatycy?
Branża informatyczna to obecnie jedna z bardziej dynamicznych i elastycznych na świecie. Podlega ciągłym zmianom i udoskonaleniom. Specjaliści z tej dziedziny doskonale wiedzą, że trzeba być ciągle na bieżąco, aby rozumieć zmiany i najnowsze trendy, a dodatkowo posiadać odpowiednie wykształcenie i minimalne doświadczenie. Ile zatem zarabiają informatycy w Polsce?
Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że wysokość wynagrodzenia w branży informatycznej zależy od stanowiska, wykonywanych obowiązków, kwalifikacji, ukończonych studiów, kursów, szkoleń oraz lokalizacji korporacji lub przedsiębiorstwa.
Poczatkujący informatyk nie może liczyć na wielkie sumy. Stażysta zwykle otrzymuje najniższą krajową lub niewiele więcej. Wraz z rozwojem umiejętności i wdrażaniem w system pracy zwiększa się szansa na awans lub lepszą propozycję pracy. Średnie zarobki wahają się od 3 do 6 tys. zł miesięcznie. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę średnią krajową.
Najlepsi specjaliści i eksperci, którzy zajmują poważne stanowiska oraz czuwają nad wielkimi projektami osiągają znacznie większe kwoty. Niejednokrotnie sięgają 50 lub nawet 100 tys. zł.
Warto jednak wziąć pod uwagę, że nie każdy ma predyspozycje i zdolności, aby podejmować pracę w tak wymagającej i trudnej branży. Studia kończą najlepsi i tylko oni mogą liczyć na ciekawe propozycje.
Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net
You might also like
Ulgi z tytułu pracy poza miejscem stałego zamieszkania
Pracobiorcy decydujący się na podróż w ramach aktywności zawodowej mogą liczyć na dodatki pieniężne z tytułu rozłąki. Szczególnie obejmuje to rodziców, którzy na dłuższy termin opuszczają domy i dzieci. Te
Kiedy pracownik nie powinien mówić o swoich zarobkach?
Nie od dzisiaj wiadomo, że każdy przedsiębiorca dba o interesy swojej firmie. Dlatego też wielokrotnie w umowach o pracę pojawia się paragraf na temat tajemnicy wynagrodzenia. Czy zapis ten znajduje
Zasady przyznawania dodatku wyrównawczego
Zasadność wypłacenia dodatku wyrównawczego zachodzi wtedy, gdy pracodawca zmienił zatrudnionemu warunki zatrudnienia lub wskazał inne stanowisko pracy (a tym samym otrzymał niższy dochód). O przyznaniu dodatku decyduje przełożony, który dokonuje
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!