Ile zarabiają informatycy?
Branża informatyczna to obecnie jedna z bardziej dynamicznych i elastycznych na świecie. Podlega ciągłym zmianom i udoskonaleniom. Specjaliści z tej dziedziny doskonale wiedzą, że trzeba być ciągle na bieżąco, aby rozumieć zmiany i najnowsze trendy, a dodatkowo posiadać odpowiednie wykształcenie i minimalne doświadczenie. Ile zatem zarabiają informatycy w Polsce?
Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że wysokość wynagrodzenia w branży informatycznej zależy od stanowiska, wykonywanych obowiązków, kwalifikacji, ukończonych studiów, kursów, szkoleń oraz lokalizacji korporacji lub przedsiębiorstwa.
Poczatkujący informatyk nie może liczyć na wielkie sumy. Stażysta zwykle otrzymuje najniższą krajową lub niewiele więcej. Wraz z rozwojem umiejętności i wdrażaniem w system pracy zwiększa się szansa na awans lub lepszą propozycję pracy. Średnie zarobki wahają się od 3 do 6 tys. zł miesięcznie. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę średnią krajową.
Najlepsi specjaliści i eksperci, którzy zajmują poważne stanowiska oraz czuwają nad wielkimi projektami osiągają znacznie większe kwoty. Niejednokrotnie sięgają 50 lub nawet 100 tys. zł.
Warto jednak wziąć pod uwagę, że nie każdy ma predyspozycje i zdolności, aby podejmować pracę w tak wymagającej i trudnej branży. Studia kończą najlepsi i tylko oni mogą liczyć na ciekawe propozycje.
Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net
You might also like
Dodatki płacowe za pracę poza miejscem zamieszkania
Podwładny może oczekiwać na dodatki finansowe do podstawowego honorarium w sytuacji, gdy spełnia on swoje obowiązki służbowe poza miejscowością, w której mieszka. Jakie są regulacje prawne? Każda absencja w miejscowości
Wszystko o dodatku zmianowym
Obowiązkiem każdego pracodawcy jest wypłacanie pracownikom pensji oraz dodatków związanych z pełnieniem przydzielonych funkcji. W przypadku podjęcia nadliczbowych zobowiązań można liczyć na wyższą wypłatę. Wśród wielu dostępnych premii wyróżnić można
Czy wynagrodzenie może motywować?
Dla wielu pracowników ogromne znaczenie w pracy ma motywacja. Każdy ma inne cele zawodowe, dlatego nie można generalizować w tej materii. Niektórym wystarczy pochwała ze strony pracodawcy, innym satysfakcjonujący wynik
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!