Ile będzie kosztowało OC dla tzw. „anglików”?

Ile będzie kosztowało OC dla tzw. „anglików”?

Towarzystwa Ubezpieczeniowe nadal nie wiedzą ile będzie kosztowało OC dla rejestrowanych od stycznia samochodów z Wielkiej Brytanii i Irlandii.

– Od stycznia 2015 roku w Polsce będzie możliwa rejestracja samochodów z Wielkiej Brytanii i Irlandii, czyli takich z kierownicą po prawej stronie. Eksperci bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz policja przyznają, że zwiększona liczba takich pojazdów może spowodować wzrost ryzyka wypadków z ich udziałem na polskich drogach, a co za tym idzie także odzwierciedlenie w wysokości stawek ubezpieczenia komunikacyjnego.

Pamiętajmy, że tego typu samochody są przeznaczone do poruszania się w całkowicie innych warunkach. Kierowca ma mocno ograniczoną widoczność – mówi mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Szczególnie trudne są w takim przypadku manewry wyprzedzania, omijania czy nawet wyjazdu z miejsca postojowego, które wymagają od kierowcy wysunięcia się na lewą stronę bądź prośby pasażera o pomoc.

Dużą przeszkodą przed sprowadzaniem brytyjskich aut do Polski może być cena ubezpieczenia komunikacyjnego. Obowiązkowe OC dla właścicieli tych aut może być droższe, lecz na niespełna trzy miesiące przed wejściem w życie nowych przepisów Towarzystwa Ubezpieczeniowe nie udzielają informacji odnośnie do wysokości stawek.

Towarzystwa Ubezpieczeniowe jeszcze nic nie ustaliły. Ceny OC pozostają wielką niewiadomą. Na pewno będą się różniły w zależności od Towarzystwa i będą zależały od wielu kryteriów, takich jak wiek auta, moc silnika czy bezwypadkowa jazda kierowcy – mówi Adrian Kościuk, Doradca w CUK Ubezpieczenia. Różnice w stawkach na pewno wyniosą od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, dlatego radzimy przyszłym polskim posiadaczom tzw. anglików porównać na początku stycznia ceny polis OC.

Dotychczas samochody sprowadzane z kierownicą po prawej stronie mogły być rejestrowane w Polsce jedynie po dokonaniu, kosztownej (od 4-10 tys. zł) modyfikacji polegającej na przełożeniu kierownicy oraz przeniesienia na drugą stronę pedałów gazu, sprzęgła i hamulca. Od stycznia 2015 roku zgodnie z nowymi przepisami jedyną wymaganą zmianą w tego typu aucie będzie przełożenie lusterek i świateł.

 

CUK Ubezpieczenia

Previous „Rynek Pracy Specjalistów w III kwartale 2014”
Next Fundusz awaryjny pomoże zachować spokój przy utracie pracy

You might also like

Ubezpieczenia 0 Comments

Ubezpieczenie auta firmowego podczas urlopu – o czym warto pamiętać?

Jeszcze kilka lat temu przywilej użytkowania służbowego auta był najczęściej ograniczony np. przez limit kilometrów czy limity na paliwo. Obecnie firmy umożliwiają swoim pracownikom wykorzystywanie samochodów służbowych w celach prywatnych.

Ubezpieczenia 0 Comments

Ubezpieczenie na życie, a NNW jak je rozróżnić?

Każdego dnia jesteśmy narażeni na wiele niebezpieczeństw. I choć zawarcie umowy ubezpieczenia nie uchroni nas przed nimi, pozwoli złagodzić skutki ewentualnych szkód. Na rynku istnieje wiele produktów, a szukając odpowiedniej

Ubezpieczenia 0 Comments

Klienci BIK zapłacą mniej za ubezpieczenia InterRisk

Terminowa spłata kredytu ma wiele pozytywnych stron. Oprócz zmniejszenia zadłużenia, nierosnących odsetek, buduje się pozytywną historię kredytową. Pozwala ona na szybszei łatwiejsze zaciągnięcie kolejnej pożyczki. Może także przynieść wymierne korzyści

1 Comment

  1. Andrzej
    25 października, 21:59 Reply
    Ta metoda by porównywać ceny polis jest bardzo dobra, ja tak właśnie na kalkulatorze CUK znalazłem tanie oc.

Leave a Reply