Gdzie wnieść skargę na czynności komornicze?

Gdzie wnieść skargę na czynności komornicze?

Podstawowym zadaniem każdego komornika jest prowadzenie postępowania egzekucyjnego. Zdarza się jednak, że działania te nie są wykonywane odpowiednio i wzbudzają wątpliwości. Jak napisać skargę na pracę komornika? Gdzie powinno się wnosić gotowy dokument?

Na początek trzeba powiedzieć, że skarga musi zostać skierowana do sądu rejonowego, na potrzeby którego pracuje komornik. Czynność można powtarzać wielokrotnie i za każdym razem podawać nowe fakty i argumenty.

Skarga zostanie przyjęta, jeśli zawierać będzie kilka istotnych informacji. Przede wszystkim adresy zamieszkania, opis problemu wraz z dowodami, prośbę o wskazanie innego komornika, który weźmie na siebie wszystkie sprawy oraz czytelny podpis jako potwierdzenie własnej deklaracji.

Zgodnie z prawem skarga może zostać przekazana maksymalnie do 7 dni od zakończenia czynności egzekucyjnej, otrzymania powiadomienia o planowanym działaniu lub chwili, w której miało nastąpić postępowanie.

Jeśli sędzia stwierdzi, że liczba skarg jest pokaźna lub opisane wnioski prezentują karygodne zachowanie komornika może zlecić przeprowadzenie kontroli, która określi profesjonalizm oskarżonego oraz umiejętności zawodowe.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous W jaki sposób zareklamować żywność?
Next Kiedy zwolnienie dyscyplinarne pracownika jest konieczne?

You might also like

Pomoc prawna 0 Comments

Wszystko o rozprawie oddzielnej

W zgodzie z przepisami sprawa karna prowadzona między firmami odbywa się w tym samym postępowaniu. Bywają jednak przypadki, w których sąd decyduje o rozłączeniu spraw i wtedy ogłasza rozprawy oddzielne.

Pomoc prawna 0 Comments

Który mediator najlepszy?

Praktyki mediacyjne święcą ostatnimi czasy wielkie triumfy. Przede wszystkim dlatego, że są nieinwazyjne i dają szanse na pokojowe rozwiązanie sporu bez udziału sądu. Aby cały proces przebiegał sprawnie warto znaleźć

Sprawy urzędowe 10 komentarzy

Trudne tłumaczenia prawne, jak zadbać o ich jakość?

Żadne tłumaczenie, a w szczególności tłumaczenie specjalistyczne nie powinno polegać na dosłownym przekładzie słów. Poszczególne branże mają swój specyficzny język, którego znajomość jest nieodzownym elementem przygotowania do pracy tłumacza. Tłumaczenia

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply