Gdzie wnieść skargę na czynności komornicze?

Gdzie wnieść skargę na czynności komornicze?

Podstawowym zadaniem każdego komornika jest prowadzenie postępowania egzekucyjnego. Zdarza się jednak, że działania te nie są wykonywane odpowiednio i wzbudzają wątpliwości. Jak napisać skargę na pracę komornika? Gdzie powinno się wnosić gotowy dokument?

Na początek trzeba powiedzieć, że skarga musi zostać skierowana do sądu rejonowego, na potrzeby którego pracuje komornik. Czynność można powtarzać wielokrotnie i za każdym razem podawać nowe fakty i argumenty.

Skarga zostanie przyjęta, jeśli zawierać będzie kilka istotnych informacji. Przede wszystkim adresy zamieszkania, opis problemu wraz z dowodami, prośbę o wskazanie innego komornika, który weźmie na siebie wszystkie sprawy oraz czytelny podpis jako potwierdzenie własnej deklaracji.

Zgodnie z prawem skarga może zostać przekazana maksymalnie do 7 dni od zakończenia czynności egzekucyjnej, otrzymania powiadomienia o planowanym działaniu lub chwili, w której miało nastąpić postępowanie.

Jeśli sędzia stwierdzi, że liczba skarg jest pokaźna lub opisane wnioski prezentują karygodne zachowanie komornika może zlecić przeprowadzenie kontroli, która określi profesjonalizm oskarżonego oraz umiejętności zawodowe.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous W jaki sposób zareklamować żywność?
Next Kiedy zwolnienie dyscyplinarne pracownika jest konieczne?

You might also like

Pomoc prawna 0 Comments

Wszystko i prawach do utworów audiowizualnych

Wedle ustaleń ustawowych prawo autorskie wprowadzono, żeby chronić utwory będące dziełem twórczym autora. Za takie uważać można wytwory literatury, muzyki czy nauki. Bardzo rzadko mówi się o utworach audiowizualnych. Czym

Pomoc prawna 0 Comments

Jak długo trwa postępowanie administracyjne?

Sprawa administracyjna powinna zakończyć się przed upływem 30 dni. Jednakże, jeśli proces jest złożony trwa on dwukrotnie dłużej. Terminy te są elastyczne. Gdy instytucja państwowa nie zdąży rozwiązać sprawy, może

Pomoc prawna 0 Comments

Jak nagradzać twórcę utworu?

Każdy pracownik, który w ramach swoich obowiązków służbowych sporządza projekty, ma prawo do 20% zysków związanych z każdym zleceniem. Zupełnie inaczej przepisy traktują twórców i autorów. Czy mają więcej praw?

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply