E-peers: kompetencje zamknięte w algorytmie
Jak skutecznie rozwijać swoją karierę, poszerzając posiadane kompetencje? Jak znaleźć lepszą pracę albo awansować dzięki rozwojowi umiejętności? To tylko część możliwości, które daje e-peers.com – portal i platforma komunikacyjna, pozwalająca diagnozować i rozwijać kompetencje przydatne na rynku pracy.
– E-peers powstał dzięki współpracy zespołu konsultantów biznesowych, doświadczonych trenerów i ekspertów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, coachingu, kaizen oraz różnorodnych dziedzin, wpływających na rozwój kompetencji przydatnych zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym – wyjaśnia Tomasz Alfut, współtwórca oraz Menedżer Projektu w e-peers. – Prace koncepcyjne nad projektem trwały niemal 2 lata. Dzięki nim udało się stworzyć unikatowy algorytm, który połączony z wiedzą i doświadczeniem ekspertów może skutecznie nie tylko informować użytkownika o poziomie jego kompetencji w określonych obszarach, ale przede wszystkim wspierać ich rozwój.
E-peers nie jest kolejnym portalem czy zestawem narzędzi przydatnych w procesie rekrutacji. To samodzielny zbiór kilkuset rozwiązań pozwalających nie tylko na diagnozowanie, ale przede wszystkim rozwijanie kompetencji i umiejętności przydatnych w rozwoju zawodowym. Założeniem projektu jest pomoc w rozumieniu świata kompetencji, które coraz częściej decydują o zatrudnieniu, rozwoju kariery czy pozwalają na właściwe ukierunkowanie procesu kształcenia. Innowacyjne rozwiązanie stworzone we Wrocławiu ma już niedługo stać się swoistą platformą do rozwoju kompetencji zarówno przez samodzielnych użytkowników, jak i organizacje, firmy i przedsiębiorstwa, które poprzez umiejętności i kształtowanie odpowiednich cech, mogą rozwijać się w kierunku określonym w strategii.
– Jeszcze nie zakończyliśmy pełnego wdrożenia e-peers – wyjaśnia Monika Petryna, Specjalista ds. promocji w e-peers. – Działa już moduł, który pozwala na określenie kluczowych kompetencji użytkownika oraz zbadanie ich poziomu. Do końca roku pojawią się materiały, które pozwolą na układanie indywidualne ścieżki rozwoju, a na początku 2014 uruchomimy funkcjonalnościskierowane do klienta biznesowego, pozwalające na wykorzystanie e-peers w procesach HR w organizacjach.
Jak budować swoje kompetencje z e-peers w 4 krokach?
1. Stwórz swój profil na www.e-peers.com
2. Weź udział w badaniu kompetencji 360° lub badaniu samooceny
3. Zapoznaj się z sugerowaną ścieżką rozwoju
4. Podnieś swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach, kursach i lekturach on-line
Zobacz więcej na www.e-peers.com i youtube:
Portal e-peers jest przygotowany w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej pt.: „Stworzenie portalu umożliwiającego planowanie, podejmowanie i monitorowanie działań rozwojowych w ramach kompetencji biznesowych” – działanie 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
You might also like
Jak wygląda głosowanie korespondencyjne?
Wiele osób niepełnosprawnych chce w całości korzystać z praw obywatelskich. Aczkolwiek ze wzgląd na kłopoty ze zdrowiem nie może uczestniczyć w większych imprezach, spotkaniach oraz głosowaniach. Aby każdy mógł brać
Państwowa Inspekcja Pracy zyska nowe uprawnienia
Ustalenie minimalnej stawki godzinowej na umowach- zlecenie będzie rewolucyjną zmianą. Również dla Państwowej Inspekcji Pracy, która będzie sprawdzać prawidłowość naliczania i wypłacania wynagrodzeń – ocenia Wojciech Gonciarz z Głównego Inspektoratu Pracy. Za zaniżanie
Jak dochodzi do odwołania darowizny?
Zgodnie z prawem skutkiem umowy darowizny jest przekazanie świadczenia bez pobierania pieniędzy. Stronami całej sprawy są: darczyńca i obdarowany. Zwykle umowa określa metody przenoszenia prawa własności. Jeśli nie zostaną spełnione
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!