Dlaczego zawiera się umowy forfaitingowe?
Jedną z metod sprzedaży wierzytelności jest zawarcie umowy forfaitingu. Zachodzi między sprzedawcą i forfaiterem i może zostać zawarta w dowolnej formie. Dlaczego stosuje się tego typu umowy? Czy naprawdę warto decydować się na taką współpracę?
Na początku trzeba wyjaśnić, że celem umowy forfaitingowej jest przeniesienie zadłużenia na bank, spółkę lub firmę o podobnym charakterze (forfaiter). Aczkolwiek zgromadzone długi muszą zostać naliczone na podstawie kontraktu.
Poza tym forfaiting zawierany jest na czas określony, po dokonaniu opłaty za usługę. Zachodzi na warunkach podobnych do cesji wierzytelności, ale nie należy krzyżować tych dwóch procedur.
Reasumując, umowa forfaitingowa to przeniesienie wierzytelności, które odbywa z pełną zgodą i świadomością obu stron. Zazwyczaj współpraca potwierdzana jest pisemnie, jednak nie ma przymusu. Odbywa się na zasadach ogólnych (umowa kontraktowa).
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Kto powinien podpisać umowę agencyjną?
Według ustawy każda umowa agencyjna sugeruje wskazanie agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do wykonania. Inaczej mówiąc określa reguły pośrednictwa w transakcjach usługowych. W jakim celu podpisuje się umowę agencyjną?
Użytkowanie wieczyste
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, czym tak naprawdę jest użytkowanie wieczyste i z jakimi opłatami się wiąże. Uznają w większości przypadków, iż wieczystość użytkowania jest niemal tym
Jak uzyskać podpis elektroniczny?
Internet jest w ostatnim czasie źródłem istotnych wiadomości. Dodatkowo ułatwia kontakt, rozwija umiejętności, uczy i bawi. Siłą rzeczy jest także miejscem zawierania współpracy oraz pozyskiwania kontrahentów. Niejednokrotnie trzeba wysyłać podpisane
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!