Dlaczego firmy wybierają dumping?
Każda firma ma indywidualną strategię rozwoju i kreowania pozycji na rynku. Wielokrotnie stosuje się dość kontrowersyjne metody, które nie dają gwarancji na sukces. Wśród nich znajduje się dumping, który stał się bardzo popularny. Czym się charakteryzuje? Dlaczego przedsiębiorstwa wybierają go tak często?
Po pierwsze trzeba powiedzieć, że dumping wprowadzają firmy handlowe. Oferują asortyment w cenach, które nie rekompensują nawet kosztów produkcji lub eksportują produkty poza Polskę, ale nie udostępniają ich w kraju.
Wymienić można trzy najważniejsze działania dumpingowe. Bardzo znany jest dumping sporadyczny, który polega na sprzedaży towarów po bardzo niskiej cenie z powodu niedoboru klientów, dużego sukcesu za granicą lub aby odzyskać koszty magazynowania. Mniej znany, ale dużo bardziej niebezpieczny, jest dumping łupieżczy, który prowadzi do przejęcia rynku i usunięcia konkurencji. Najrzadziej wybierany jest dumping stały, czyli sprzedawanie produktów jedynie za granicą.
Przedsiębiorcy muszą pamiętać, że dumping w Polsce jest zabroniony i szczegółowo opisany w ustawie sprzed 20 lat. Jest objawem nietolerowania konkurencji i nieodpowiedniego zwalczania przeciwników biznesowych.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Kiedy udzielana jest pomoc regionalna?
W planach Unii Europejskiej znajduje się rozbudowana pomoc krajom członkowskim. W grupie problemów, które wymagają interwencji znaleźć można przede wszystkim szkolnictwo, rynek pracy oraz rolnictwo i gospodarka. Niewiele uwagi poświęca
Zmiany w gospodarce Chin zmniejszają wymianę handlową z Afryką
Dla większości afrykańskich krajów Chiny są głównym partnerem handlowym. Niestety, z powodu zmian w chińskiej gospodarce, przestawianej z modelu produkcyjnego na konsumpcyjny, oraz zmniejszenia zapotrzebowania na surowce w Państwie Środka wzajemne relacje słabną. Do tego
Ubezpieczyciele chcą komunikować się z klientami online
Niespełna co ósmy Polak posługujący się internetem korzysta z urządzeń cyfrowych w celu kontaktu z ubezpieczycielem. Ponad połowa uważa jednak, że takie rozwiązanie byłoby przydatne. Relacje ubezpieczyciel–ubezpieczony będą stopniowo przechodzi do sfery cyfrowej.
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!