Dlaczego działalność agroturystyczna się opłaca?

Dlaczego działalność agroturystyczna się opłaca?

W kilku lat bardzo popularny jest temat ochrony przyrody i ekologicznego życia. Ludzie bardziej skupiają się na tym, co jedzą, piją, kupują i wyrzucają. Nie dziwi zatem fakt, że prawdziwe oblężenie notują gospodarstwa agroturystyczne. Na czym polega fenomen ich działania? Jak funkcjonuje działalność agroturystyczna?

W aktualnie funkcjonującym prawie nie ma wzmianki o rolnikach, którzy wynajmują pokoje oraz oferują wyżywienie turystom. W związku z tym nie istnieją żadne ograniczenia w prowadzeniu działalności agroturystycznej. Jedyne zastrzeżenie dotyczy dostępności do usług.

Otóż zabrania się zmasowanego przyjmowania turystów i oferowania dużego zakresu świadczeń. Jeśli rolnik kieruje ograniczoną działalność agroturystyczną może oczekiwać na zniżki podatkowe oraz pozostawać w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Reasumując, nie ma norm prawnych dotyczących agroturystyki, aczkolwiek orzeczenia sądów mówią, że należy zachować rozsądek i nie promować usług na dużą skalę.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Kto może uzyskać kredyt technologiczny?
Next Jak przebiega rekrutacja w oczach pracodawcy?

You might also like

Czy rozmowa kwalifikacyjna jest stresująca?

Praktycznie każde przedsiębiorstwo, które rozpoczyna nabór na określone stanowisko, proponuje rozmowę kwalifikacyjną. Metoda weryfikowania wiedzy i umiejętności uzależniona jest od prywatnych zastrzeżeń właściciela. Część pytań i zadań pojawia się w

Jak wysoką grzywnę może wystawić inspektor pracy?

Najczęściej praktykowaną reakcją inspektorów pracy na wykryte wykroczenie jest nałożenie na pracodawcę mandatu. Wychodzą oni z założenia że nakładanie kar w postaci mandatów jest bardziej skuteczne niż długotrwałe postępowanie sądowe.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?

Praktycznie każde przedsiębiorstwo, które otwiera nabór na wybrane stanowisko, przygotowuje rozmowę rekrutacyjną. Sposób sprawdzania wiedzy i umiejętności zależy od dokładnie omówionych oczekiwań pracodawcy. Większość pytań i schematów powtarza się praktycznie

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply