Czym zajmuje się Krajowa Rada Notarialna?
Zgodnie z funkcjonującymi przepisami Krajowa Rada Notarialna powstała, aby reprezentować wszystkich notariuszy w Polsce na szczeblu krajowym. Poza tym posiada obowiązki dodatkowe, które zostały narzucone w chwili jej tworzenia. Czym zajmuje się Krajowa Rada Notariuszy? Kto znajduje się w składzie?
Po pierwsze Krajowa Rada Notarialna reprezentowana jest przez przedstawicieli, których wybiera się w ramach demokratycznego i tajnego głosowania. Cała czynność odtwarzana jest co 3 lata. Oczywiście wybrani są częścią środowiska notariuszy, walczą o interesy ogółu oraz walczą z powszechnie powstającymi problemami tego zawodu.
Wśród fundamentalnych zobowiązań Krajowej Rady Notarialnej skazać trzeba występowanie w imieniu wszystkich notariuszy w Polsce oraz poza jej granicami, badanie, kontrolowanie oraz udoskonalanie praw dotyczących notariatu, a także określanie zasad etyki zawodowej i ich przestrzeganie.
Warto również wspomnieć, że KRN musi systematycznie przygotowywać analizy swojej pracy i co w roku przedstawiać Ministrowi Sprawiedliwości. Siedziba instytucji znajduje się w Warszawie, gdzie należy kierować wszystkie dokumenty.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Kiedy przedsiębiorca powinien kupić nową kasę fiskalną?
Co prawda wytyczne dotyczące kas fiskalnych obowiązują już kilka miesięcy, ale wciąż rodzą wiele wątpliwości i kontrowersji. Najwięcej protestów dotyczy konieczności zakupy nowego sprzętu. Jaka jest prawda? Czy właściciel firmy
Wszystko o oświadczeniach majątkowych
Według przepisów obowiązkiem każdego działacza samorządowego jest przygotowywanie oświadczenia majątkowego przynajmniej raz do roku. Innymi słowy należy przedstawić posiadane środki, akcje, nieruchomości i inne cenne rzeczy. Po co oddaje się
Jakie obowiązki należą do interwenienta?
Interwenient to osoba, która uczestniczy w procesie cywilnym. Zazwyczaj powodem dołączenia do sprawy jest osiągniecie konkretnego celu. Zgodnie z polskimi przepisami interwencja przyjmuje dwie formy. Jakie podziały spotykane są najczęściej?
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!