Czym jest tutoring?
Duże korporacje i światowe firmy próbują usprawnić istniejący system kierowania podwładnymi i odnowić sposoby motywowania zespołu. W ramach eksperymentów od kilku lat funkcjonuje tzw. tutoring, który powinien pozytywnie działać na podwładnych. Czym się charakteryzuje? Czy opłaca się pracodawcy?
W zgodzie z ideą, celem turtoringu jest kształcenie lidera, który posiądzie wszystkie cechy przywódcy oraz wykaże się indywidualnym podejściem do pojedynczej sprawy i problemu. Jednocześnie nie będzie manifestował pozycji dominującej.
Wszystkie strategie szkoleniowe będą przekazywane przez tutora, który potrafi ocenić predyspozycje i możliwości lidera. Dodatkowo udzieli potrzebnych wskazówek i przedstawi ewentualne rady, gdy praca lidera nie będzie zadowalająca.
Do tej pory stosowano coaching, który miał mobilizować pracowników i niwelować indywidualne błędy w czasie wypełniania zobowiązań zawodowych. Nie należy jednak zapominać, że liderzy również potrzebują wsparcia w codziennej pracy. Tutoring to ciekawy i niszowy sposób szkolenia przywódców niewielkich grup pracowników, jednak przynosi planowane rezultaty i jest warty uwagi.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Jak ustrzec się przed mobbingiem?
Nie w każdej firmie relacje na poziomie pracownik-przełożony są wzorowe. Bywa tak, że obie strony nie mogą się komunikować i poszukać drogi do kompromisu. Jednak nie należy zapominać, że w
Jak działa grupa zgranych pracowników?
Każdy przedsiębiorca, który poszukuje podwładnych, zwraca uwagę na ostatnie miejsca zatrudnienia, wykształcenie oraz osobowość. Oprócz oczywistych atutów (kwalifikacje, pracowitość, sumienność) znalazła się również umiejętność pracy w grupie. To bardzo ważne,
Czy trzeba dodatkowo nagradzać pracownika z językiem obcym?
Duża część pracodawców poszukuje doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie umiejętności do przejęcia proponowanego stanowiska. Od czasu do czasu atutem są nadprogramowe kwalifikacje, które przydają się w czasie realizowania codziennych obowiązków.
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!