Czym charakteryzuje się sprzedaż konsumencka?
W momencie wejścia Rzeczpospolitej do Unii Europejskiej zdecydowanie został zmieniony stosunek wielkich koncernów do konsumentów. Otrzymali wiele przywilejów, które dotychczas były tylko w sferze rozważań. Jak obecnie wygląda sprzedaż konsumencka? Czy przynosi klientom więcej możliwości niż kiedy?
Przede wszystkim należy przypomnieć, że zbudowano przepisy, które szczegółowo opisują metody sprzedaży, zwracania, wymiany oraz reklamowania wadliwych sprzętów. Oprócz tego ujednolicono terminy poświęcane na wymienione wcześniej procedury.
Niestety wielu sprzedawców posiada własne normy i regulaminy, które realizuje bez względu na funkcjonujące przepisy. Wewnętrzne zasady traktuje za najważniejsze i według nich przyjmuje klientów. Jest to działanie nielegalne, ale wielu kupujących nie potrafi zaprezentować swoich oczekiwań.
Reasumując, wprowadzenie norm sprzedaży konsumenckiej było bardzo ważne. Przede wszystkim dlatego, że każdy towar może być reklamowany w ciągu dwóch lat od daty zakupu oraz zwracany do 2 miesięcy. Dotychczas przepisy były realizowane dwojako i zazwyczaj na niekorzyść klienta.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Rynek spotkań biznesowych stale rośnie. Branża hotelowa chce na tym skorzystać
W ubiegłym roku z blisko 34 tys. zorganizowanych spotkań i wydarzeń biznesowych ponad 70 proc. odbyło się w hotelach. Aby sprostać rosnącym wymaganiom firm, obiekty konferencyjne i hotele inwestują w odpowiednią infrastrukturę i nowinki technologiczne. Sięgają
Za upadek na nieodśnieżonym chodniku czy zranienie soplem można się domagać odszkodowania
Zimą rośnie liczba wypadków. Za upadek na nieodśnieżonym, oblodzonym chodniku, zranienie spadającym soplem czy zalanie mieszkania przez zalegający na dachu śnieg można się domagać odszkodowania – wskazuje Rafał Małek, dyrektor generalny
Skuteczne odzyskiwanie należności
Według danych statystycznych wzrasta średnie zadłużenie przeciętnego Polaka, a jednocześnie rośnie również liczba osób, które swoich zobowiązań nie spłacają regularnie. I nie chodzi tu jedynie o zobowiązania finansowe względem banków.
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!