Czym charakteryzuje się Krajowa Rada Notarialna?

Czym charakteryzuje się Krajowa Rada Notarialna?

W zgodzie z obowiązującymi przepisami Krajowa Rada Notarialna została powołana, aby reprezentować wszystkich notariuszy polskich na szczeblu krajowym. Oprócz tego ma zadania dodatkowe, które zostały narzucone w momencie jej budowania. Czym trudni się Krajowa Rada Notariuszy? Kto znajduje się w składzie?

Po pierwsze Krajowa Rada Notarialna reprezentowana jest przez przedstawicieli, których mianuje w ramach wolnego i tajnego głosowania. Cały proces powtarza się co 3 lata. Oczywiście wskazani stanowią część społeczności notariuszy, prezentują interesy ogółu oraz utożsamiają się z powszechnie spotykanymi problemami tego zawodu.

Wśród najważniejszych zobowiązań Krajowej Rady Notarialnej wskazać trzeba reprezentowanie wszystkich notariuszy w Polsce oraz poza jej granicami, badanie, weryfikowanie oraz modernizowanie przepisów dotyczących notariatu, a także określanie zasad etyki zawodowej i ich wypełnianie.

Trzeba również wspomnieć, że KRN musi cyklicznie przygotowywać raporty swoich działań i minimum raz w roku przedstawiać Ministrowi Sprawiedliwości. Siedziba instytucji usytuowana jest w Warszawie, gdzie należy wysyłać listy.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Jakie obowiązki należą do referendarza sądowego?
Next Jak wybiera się wójta gminy?

You might also like

Wiadomości 1Comments

Szybka pożyczka, czyli minimum formalności

Szybkie pożyczki przez internet w ostatnich latach biją rekordy popularności. Polacy, a zwłaszcza osoby młode, dosłownie pokochali ich prostotę, która umożliwia szybki zastrzyk gotówki w sytuacji, kiedy tego naprawdę potrzebują.

Wiadomości 0 Comments

Zmiany w systemie bezpieczeństwa żywności

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi proponuje połączenie kilku inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo krajowej żywności w jedną instytucję. Jak podkreślają przedstawiciele Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, wdrożenie tej reformy może wprowadzić dwuletni chaos, na którym

Wiadomości 0 Comments

Firmy pośrednictwa finansowego przedstawiły swoje propozycje regulacji rynku

Ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami finansowymi może doprowadzić do likwidacji pośrednictwa kredytowego w Polsce – oceniają firmy z branży. Jako alternatywę dla zakazu prowizji od banków postulują m.in. rozdzielenie pośrednictwa i doradztwa kredytowego oraz wprowadzenie

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply