Czy wynagrodzenie może motywować?
Dla wielu pracowników ogromne znaczenie w pracy ma motywacja. Każdy ma inne cele zawodowe, dlatego nie można generalizować w tej materii. Niektórym wystarczy pochwała ze strony pracodawcy, innym satysfakcjonujący wynik sprzedaży. Czy można motywować zwiększając podwładnemu wynagrodzenie?
Zwykle wysokie pensje lub podwyżki otrzymują specjaliści i wykwalifikowani w danej dziedzinie eksperci. Jest to celowe działanie, które pozwala na utrzymanie doświadczonej i zgranej kadry. Oprócz tego mogą liczyć na dodatkowe świadczenia (opieka medyczna, karnety na basen/siłownię/spa lub bilety na imprezy kulturalne).
Wysokość wynagrodzenia ma ogromne znaczenie dla pracownika. Przede wszystkim dlatego, że czuje się doceniony za swój wkład w rozwój firmy, usatysfakcjonowany i chętny do podejmowania kolejnych działań na płaszczyźnie zawodowej.
Warto pamiętać, że wypłata w dużej mierze zależy od zasobności portfela pracodawcy oraz wydajności i jakości pracy zatrudnionego. Dobrze, gdyby zaangażowanie było doceniane i nagradzane finansowo.
Dla ogromnej większości pracowników premia działa motywująco i skłania do wykonywania dodatkowych zadań. Jednak nie tylko pieniądze mogą mieć wpływ na pracownika. Czasami w większych korporacjach organizuje się konkursy na pracownika miesiąca czy roku, gdzie wygraną jest karnet na basen lub siłownię. Jest to dobre rozwiązanie, które pozwoli na osiąganie dobrych wyników oraz uruchomi ducha sportowej rywalizacji.
Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net
You might also like
Kto może uzyskać dodatek funkcyjny?
Każdy podwładny przyjęty w ramach umowy o pracę odbiera systematycznie wynagrodzenie. Często bazą jest kwota podstawowa oraz ewentualne dodatki. Wśród nich jest dodatek funkcyjny. Komu przysługuje? Kiedy jest wypłacany? Jak
Kto sporządza regulamin wynagrodzeń?
Pracodawca ma prawo tworzyć wewnętrzne postanowienia prawne obowiązujące wszystkich zatrudnionych. Jednym z takich rozporządzeń jest kodeks wynagrodzenia, który zawiera zasady wypłacania wynagrodzenia pracownikom. Taki regulamin wprowadza się w momencie, kiedy
Czy praca w Islandii się opłaca?
Turystyka zarobkowa jest coraz bardziej popularna i w zasadzie nikogo już nie dziwi. Polacy bez pracy lubią kraje zachodniej Europy (np. Niemcy, Holandia), które umożliwią im podreperowanie sytuacji materialnej w
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!