Czy wierzyć w pomoc prawną w sieci?

Czy wierzyć w pomoc prawną w sieci?

W zasadzie każdy, kto korzystał ostatnio z pomocy prawnej zdaje sobie sprawę, jak drogie jest wynajęcie adwokata lub konsultacja u dobrego i sprawdzonego radcy prawnego. W związku z tym nie może dziwić fakt, że tyle osób potrzebuje pomocy w internecie. Czy wiadomości znalezione w sieci są wiarygodne? Czy można wierzyć w wirtualne wsparcie prawne?

Obecnie działa przynajmniej kilka platform internetowych oraz portali dyskusyjnych, na których internauci dysponują wiedzą i wskazówkami. Niektórzy dzielą się prywatnymi przeżyciami, inni sami znaleźli odpowiedź w kodeksach i ustawach.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że nikt nie sprawdza kompetencji i kwalifikacji osób udzielających rad. Bywają specjaliści, ale sporadycznie. Przeważają amatorzy lub tacy, którzy wiedzę czerpią na własną rękę (czytają książki, przeszukują internet).

Najbardziej polecaną i pewną formą korzystania z pomocy prawnej jest umówienie się na spotkanie z prawnikiem. To uwiarygadnia profesjonalizm, umiejętności oraz daje pewność, że wszystkie wiadomości będą pewne i sprawdzone. Należy jednak przygotować się na duże wydatki, ponieważ w bardziej skomplikowanych sprawach nie skończy się na jednorazowej wizycie.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Dlaczego warto otworzyć własny biznes?
Next Jak pracodawca podchodzi do rekrutacji?

You might also like

Wiadomości 1Comments

Czy coś zmieni się w urlopach ojcowskich?

Od wielu lat uważano, że opiekę nad noworodkiem przejmuje matka. Czasy ulegają zmianom i pracodawcy zaczęli doceniać funkcje taty we właściwym wychowaniu potomka. W związku z tym wdrożono urlop ojcowski.

Wiadomości 0 Comments

Dlaczego warto stawiać na współpracę z blogerami?

Artykuł sponsorowany – jeszcze nie tak dawno temu fraza ta wszystkim nam kojarzyła się z niezbyt ciekawą, żeby nie powiedzieć tandetną treścią, wychwalającej pod niebiosa zalet produktu, który oferuje zleceniodawca.

Wiadomości 0 Comments

W jaki sposób lekarz ponosi odpowiedzialność za swoją pracę?

Praktycznie każdy lekarz, który prowadzi własny gabinet medyczny traktowany jest jako przedsiębiorca i musi wykonywać wszystkie zobowiązania skarbowe. Poza tym odpowiada za jakość świadczonych usług oraz zgodność z zapowiedziami. Czy

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply