Czy wierzyć w pomoc prawną w sieci?
W zasadzie każdy, kto korzystał ostatnio z pomocy prawnej zdaje sobie sprawę, jak drogie jest wynajęcie adwokata lub konsultacja u dobrego i sprawdzonego radcy prawnego. W związku z tym nie może dziwić fakt, że tyle osób potrzebuje pomocy w internecie. Czy wiadomości znalezione w sieci są wiarygodne? Czy można wierzyć w wirtualne wsparcie prawne?
Obecnie działa przynajmniej kilka platform internetowych oraz portali dyskusyjnych, na których internauci dysponują wiedzą i wskazówkami. Niektórzy dzielą się prywatnymi przeżyciami, inni sami znaleźli odpowiedź w kodeksach i ustawach.
Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że nikt nie sprawdza kompetencji i kwalifikacji osób udzielających rad. Bywają specjaliści, ale sporadycznie. Przeważają amatorzy lub tacy, którzy wiedzę czerpią na własną rękę (czytają książki, przeszukują internet).
Najbardziej polecaną i pewną formą korzystania z pomocy prawnej jest umówienie się na spotkanie z prawnikiem. To uwiarygadnia profesjonalizm, umiejętności oraz daje pewność, że wszystkie wiadomości będą pewne i sprawdzone. Należy jednak przygotować się na duże wydatki, ponieważ w bardziej skomplikowanych sprawach nie skończy się na jednorazowej wizycie.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Bankomaty coraz lepiej chronione przed atakami przestępców
Liczba transakcji bankomatowych od dwóch lat utrzymuje się na stałym poziomie. Według NBP wartość wypłacanej gotówki w II kwartale tego roku sięgnęła 184 mln zł. Polacy coraz częściej korzystają z usługi BLIK
Dlaczego warto stawiać na współpracę z blogerami?
Artykuł sponsorowany – jeszcze nie tak dawno temu fraza ta wszystkim nam kojarzyła się z niezbyt ciekawą, żeby nie powiedzieć tandetną treścią, wychwalającej pod niebiosa zalet produktu, który oferuje zleceniodawca.
W jaki sposób prowadzić rozmowy z klientami?
Bez względu na wielkość przedsiębiorstwa i rodzaj proponowanych usług najważniejszy jest stały kontakt z klientami i dbałość o prawidłową obsługę. Nie zawsze utrzymanie wzorowych i częstych relacji z kontrahentami lub
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!