Czy warunki pracy poprawiają komfort?

Czy warunki pracy poprawiają komfort?

Według badań przeprowadzonych niedawno zatrudniony docenia w pracy przyjazną atmosferę, wypłatę oraz miejsce sprawowania powierzonych zobowiązań zawodowych. O ile poprawne relacje ze współpracownikami i pieniądze są jasne, o tyle sporadycznie wspomina się o lokalu biurowym jako miejscu zatrudnienia. Czy otoczenie ma znaczenie dla zatrudnionego?

Po pierwsze to właściciel przedsiębiorstwa wybiera lokalizację dla swojej działalności (rynek, peryferia miasta, zabudowa osiedlowa) oraz nieruchomość lub lokal. Prawie zawsze kieruje się kwestiami ekonomicznymi i praktycznymi, które nie w każdym przypadku wskazują korzystne rozwiązanie.

Okazuje się, że duże znaczenie ma usytuowanie miejsca pracy (blisko sąsiedztwo przyrody lub wielkomiejski szum) oraz umeblowanie biura lub pomieszczeń do pracy. Wprowadzenie swojskich akcentów czy ciekawych dodatków może mieć zaskakujący wpływ na samopoczucie kadry.

Oprócz estetyki podwładni cenią bezpieczeństwo i przestrzeganie ustawowych procedur z zakresu BHP. Zatem ważne, aby przełożony zainwestował w sprzęt gaśniczy i inne systemy ostrzegania (alarm przeciwpożarowy, dymowy), bowiem jednocześnie zwiększa komfort pracy i ogranicza do minimum niebezpieczne wypadki.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Oblodzona powierzchnia a odszkodowanie
Next Blokada bankomatu – czy to koniec?

You might also like

Jak założyć gabinet dentystyczny

Posiadanie gabinetu dentystycznego wydaje się być opłacalnym przedsięwzięciem pomimo ogromnych kosztów początkowych, który potencjalny właściciel musi ponieść jeszcze przed otwarciem swojej praktyki. Jest to związane z tym, że coraz więcej

Kiedy warto podpisać umowę o dzieło?

Obecnie w Polsce funkcjonuje przynajmniej kilka sposobów nawiązywania współpracy. Wśród wielu dostępnych dużą popularnością cieszy się umowa o dzieło, która niejednokrotnie wygrywa z zatrudnienie w ramach umowy o pracę. Czym

Czy pracownik może przesunąć urlop wypoczynkowy?

Pracownik ma możliwość ubiegania się o przesunięcie urlopu na inny termin wystosowując właściwie umotywowany wniosek do pracodawcy. Uzasadnienie przyczyn przesunięcia urlopu wypoczynkowego musi być oparte we wniosku o istotne powody.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply