Czy warto zawierać umowę pośrednictwa?

Czy warto zawierać umowę pośrednictwa?

Wiele transakcji przeprowadzana jest z udziałem pośrednika. Należy jednak wiedzieć, że nawet taka forma sprzedaży powinna być sformalizowana. Czy warto sporządzić umowę pośrednictwa? Jak powinna wyglądać?

Na początku warto powiedzieć, że umowa pośrednictwa musi zostać zawarta pisemnie, gdzie potwierdzeniem są czytelne podpisy obu stron. W innym razie dokument będzie nieważny i możliwe skargi nie zostaną rozpatrzone.

Odpowiednio wystawiona umowa zawiera wszystkie dane osobowe i firmowe, cel oraz zakres działania, okres obowiązywania, warunki możliwego ograniczenia lub zakończenia współpracy oraz metodę wyliczania wynagrodzenia.

Trzeba pamiętać, że częstym powodem kłótni jest mechanizm ustanawiania wynagrodzenia. Dlatego dobrze jest właściwie określić plan naliczania wypłaty, ewentualne premie, prowizje, koszty manipulacyjne lub odszkodowania.

red.Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Czym charakteryzuje się działalność regulowana?
Next Kiedy należy zastosować postępowanie pojednawcze?

You might also like

Umowy 0 Comments

Co z paczką, której nie zamawiałeś?

Czasami zdarzają się przypadki, że przesyłka błądzą i trafia nie pod ten adres, co trzeba. Dodatkowo trzeba za nią zapłacić mimo tego, że nie wiadomo, co jest w środku. Jak

Kto zawiera umowę o dzieło?

Obecnie w Polsce funkcjonuje przynajmniej kilka metod nawiązywania współpracy. Wśród nich dużą popularnością cieszy się umowa o dzieło, która niejednokrotnie wygrywa z zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Czym się

Czym charakteryzuje się umowa agencyjna?

Według Kodeksu cywilnego każda umowa agencyjna zakłada funkcjonowanie agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do zrealizowania. Inaczej mówiąc ustanawia regulamin pośredniczenia w usługach. W jakim celu podpisuje się umowę agencyjną?

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply