Czy trzeba dodatkowo nagradzać pracownika z językiem obcym?

Duża część pracodawców poszukuje doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie umiejętności do przejęcia proponowanego stanowiska. Od czasu do czasu atutem są nadprogramowe kwalifikacje, które przydają się w czasie realizowania codziennych obowiązków. Czy przełożony musi płacić oddzielnie za znajomość języków obcych?

Wielokrotnie praktyka ta realizowana jest w dużych firmach i korporacjach pod warunkiem, że język nie jest podstawą pracy. Aby podwładny otrzymał dodatkowe świadczenie w regulaminie oraz umowie o pracę powinien znaleźć się zapis, który reguluje zasady przekazywania premii.

Najpierw jednak pracownik powinien przynieść certyfikat, który poświadcza znajomość języka lub języków. Jest to niezaprzeczalny dowód i zapewnienie, że w zespole znajduje się osoba biegle władająca np. hiszpańskim.

Na koniec trzeba dodać, że nie jest to tradycja rozpowszechniona i wprowadzana bardzo często. Zwykle przedsiębiorcy nagradzają za zdolności niezbędne do funkcjonowania w zawodzie. Reszta jest wartością podwładnego, a nie właściciela firmy.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous W jakich miejscach odtwarzanie muzyki jest płatne?
Next Na jakich zasadach wypłaca się okresową emeryturę kapitałową?

You might also like

Czy praca tymczasowa się opłaca?

Wydaje się, że każdy, kto buduje swoją karierę zawodową szuka stabilnego i pewnego zatrudnienia oraz satysfakcjonujących zarobków. Okazuje się jednak, że nie każdy pracownik marzy o bezterminowej umowie i wieloletniej

Praca 0 Comments

Jakie wynagrodzenie przysługuje w okresie niezdolności do pracy?

Zgodnie z przepisami prawa pracy za okres kiedy pracownik jest niezdolny do pracy, z powodu choroby lub odizolowania w związku z chorobą zakaźną, pracownik zachowuje prawo do 80% wynagrodzenia. Okres

Praca 1Comments

Jakie zmiany w praktykach studenckich?

Każda osoba, która studiuje wie, że powinien odbyć specjalne praktyki studenckie. Stanowią one przygotowanie do przyszłej pracy oraz są początkowymi doświadczeniami branżowymi. Jakie zmiany szykują się w sposobie ich organizacji?

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply