Czy trudno znaleźć posadę po wakacjach?
Wakacje to czas, gdy część osób potrzebuje wolnego od rutynowych powinności zawodowych. Urlopy określa się dużo wcześniej, żeby realizować swoje plany wyjazdowe zgodnie z założeniami. Aczkolwiek osoby zatrudnione na umowę zlecenie zwykle rezygnują z zatrudnienia, aby skorzystać z ciepłych miesięcy. Czy po upływie sezonu wakacyjnego trudniej znaleźć interesujące miejsce pracy?
Zwykle miesiące letnie wiążą się z dużą rotacją pracowników, modernizacjami etatowymi, awansami lub zwolnieniami. Zjawisko to jest znane przede wszystkim w większych miastach, gdzie przebywa wielu studentów lub uczniów.
Teoretycznie w czasie wakacyjnym szybciej można znaleźć pracodawcę niż w innych miesiącach. Jednak zwykle są to zajęcia dorywcze, które nie gwarantują długotrwałej pracy i stabilnych zarobków. Dla osób, które nie potrzebują wieloletniej współpracy i trwałych umów to idealny okres na wybór pracodawcy.
Kłopot może zrodzić się z początkiem września, kiedy rynek zatrudnienia stabilizuje się, a firmy posiadają całą kadrę. Nie może to być przeszkodą dla osób szukających pracy, bowiem są korporacje, które prowadzą nabór nieustannie i przyjmują kompetentnych pracowników przez cały rok.
Reasumując, liczba ofert pracy znacznie spada po wakacjach. Nie można jednak brać tej tendencji jako ostateczną utratę szansy na godne stanowisko i w dalszym ciągu poszukiwać interesującej oferty zatrudnienia.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Co powinno znajdować się w służbowej notatce?
Zamysłem każdego kierownika lub przełożonego jest zatrudnianie odpowiedzialnej i sumiennej kadry. Niestety nie zawsze współpraca toczy się pomyślnie, a zadania realizowane są na najwyższym poziomie. Czy notatka służbowa jest w
Czym charakteryzuje się tutoring?
Większe przedsiębiorstwa i światowe firmy starają się poprawić system zarządzania pracownikami i zmodernizować sposoby mobilizowania pracowników. W związku z testami od kilku lat funkcjonuje tzw. tutoring, który powinien dobrze działać
Na jakie przywileje może liczyć podwładna w ciąży?
Według obowiązujących przepisów nie istnieją ograniczenia zawodowe dla kobiet w ciąży. Oczywiście zadania powinny zostać dobrane do predyspozycji fizycznych oraz wskazówek lekarza. Czy ciężarna podwładna może oczekiwać na ewentualne przywileje?
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!