Czy trudno znaleźć posadę po wakacjach?
Wakacje to czas, gdy część osób potrzebuje wolnego od rutynowych powinności zawodowych. Urlopy określa się dużo wcześniej, żeby realizować swoje plany wyjazdowe zgodnie z założeniami. Aczkolwiek osoby zatrudnione na umowę zlecenie zwykle rezygnują z zatrudnienia, aby skorzystać z ciepłych miesięcy. Czy po upływie sezonu wakacyjnego trudniej znaleźć interesujące miejsce pracy?
Zwykle miesiące letnie wiążą się z dużą rotacją pracowników, modernizacjami etatowymi, awansami lub zwolnieniami. Zjawisko to jest znane przede wszystkim w większych miastach, gdzie przebywa wielu studentów lub uczniów.
Teoretycznie w czasie wakacyjnym szybciej można znaleźć pracodawcę niż w innych miesiącach. Jednak zwykle są to zajęcia dorywcze, które nie gwarantują długotrwałej pracy i stabilnych zarobków. Dla osób, które nie potrzebują wieloletniej współpracy i trwałych umów to idealny okres na wybór pracodawcy.
Kłopot może zrodzić się z początkiem września, kiedy rynek zatrudnienia stabilizuje się, a firmy posiadają całą kadrę. Nie może to być przeszkodą dla osób szukających pracy, bowiem są korporacje, które prowadzą nabór nieustannie i przyjmują kompetentnych pracowników przez cały rok.
Reasumując, liczba ofert pracy znacznie spada po wakacjach. Nie można jednak brać tej tendencji jako ostateczną utratę szansy na godne stanowisko i w dalszym ciągu poszukiwać interesującej oferty zatrudnienia.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Kto reprezentuje spółkę jawną?
Zgodnie z prawem spółka jawna to organizacja pozbawiona prawnych prokurentów. W związku z tym zadania te sprawują wszyscy wspólnicy. Bycie reprezentantem danej instytucji obejmuje zawiązywanie umów z innymi podmiotami gospodarczymi.
Umyślne szkody pracownicze
Szkody powstałe podczas pracy z winy przełożonego, podlegają zwrotowi ze strony ponoszącego winę. Gdy pracownik odstąpił obowiązki z premedytacją, powinien zadośćuczynić powstałe straty w całości. W sytuacji rzeczywistej straty właściciela
Kobiety zdominowały bankowość. Stanowią blisko 70 proc. osób zatrudnionych w sektorze finansowym
Kobiety zajmują 68 proc. miejsc pracy w polskiej bankowości. Dominują przede wszystkim w sprzedaży, księgowości oraz marketingu, ale zasiadają także w radach nadzorczych oraz zarządach. Płeć piękna stanowi obecnie już około 50 proc. wszystkich osób
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!