Czy telefoniczna umowa może zostać zerwana?

Czy telefoniczna umowa może zostać zerwana?

Ostatnio marketing telefoniczny stał się bardzo popularny. Większość firm próbuje przejmuje inicjatywę i dzwoni do klienta. Od czasu do czasu w celach informacyjnych, innym razem z przyczyn handlowych. W drugiej opcji nie raz kończy się zawarciem umowy. Czy można anulować decyzję oznajmioną telefonicznie? W jaki sposób to uczynić?

Po pierwsze trzeba wyjaśnić, że większość transakcji realizowanych przez telefon odbywa się spontanicznie i bezmyślnie. Dlatego też często pojawiają się problemy i wątpliwości dotyczące słuszności podjętych kroków.

Ze względu na liczne kłopoty wprowadzono przepisy, aby uregulować sprawę i nie pozwolić na niezadowolenie konsumentów. W zgodzie z ustaleniami klient może do 10 dni zrezygnować z zawartej przez telefon umowy. Jeśli nie został powiadomionych o swoich prawach termin ten przedłuża się do 90 dni.

Jeśli klient wybierze anulację umowy musi w określonym czasie sporządzić odpowiednie pismo i przekazać je listem poleconym. Należy pamiętać, że znaczenie ma data stempla pocztowego. Po rozpatrzeniu dokumentu umowa jest rozwiązywana, o czym informuje się samego zainteresowanego.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Czy notariusz może pracować jedynie w kancelarii?
Next Kiedy dochodzi do mobbingu?

You might also like

Określenie wynagrodzenia lub czynszu w umowie

Określenie wynagrodzenia jest jedną z podstawowych kwestii przy zawarciu umowy najmu czy umowy o dzieło. Kodeks cywilny nie precyzuje ograniczeń co do treści takiego zapisu. Podstawowe przepis prawny odnoszące się

Czym charakteryzuje się umowa agencyjna?

Według Kodeksu cywilnego każda umowa agencyjna zakłada funkcjonowanie agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do zrealizowania. Inaczej mówiąc ustanawia regulamin pośredniczenia w usługach. W jakim celu podpisuje się umowę agencyjną?

Sprawy odsetkowe

W sytuacji, gdy zalegamy ze spłata jakiegokolwiek świadczenia stajemy się dłużnikami. Ważny jest dla nas koszt ewentualnych odsetek, które są naliczane bez względu na straty wierzyciela. Z przepisu zawartego w

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply