Czy telefoniczna umowa może zostać zerwana?
Ostatnio marketing telefoniczny stał się bardzo popularny. Większość firm próbuje przejmuje inicjatywę i dzwoni do klienta. Od czasu do czasu w celach informacyjnych, innym razem z przyczyn handlowych. W drugiej opcji nie raz kończy się zawarciem umowy. Czy można anulować decyzję oznajmioną telefonicznie? W jaki sposób to uczynić?
Po pierwsze trzeba wyjaśnić, że większość transakcji realizowanych przez telefon odbywa się spontanicznie i bezmyślnie. Dlatego też często pojawiają się problemy i wątpliwości dotyczące słuszności podjętych kroków.
Ze względu na liczne kłopoty wprowadzono przepisy, aby uregulować sprawę i nie pozwolić na niezadowolenie konsumentów. W zgodzie z ustaleniami klient może do 10 dni zrezygnować z zawartej przez telefon umowy. Jeśli nie został powiadomionych o swoich prawach termin ten przedłuża się do 90 dni.
Jeśli klient wybierze anulację umowy musi w określonym czasie sporządzić odpowiednie pismo i przekazać je listem poleconym. Należy pamiętać, że znaczenie ma data stempla pocztowego. Po rozpatrzeniu dokumentu umowa jest rozwiązywana, o czym informuje się samego zainteresowanego.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Czym jest umowa poręczenia?
Wielu wierzycieli, którzy udzielają kredytu, decyduje się na sporządzenie umowy poręczenia. Dokument ten daje gwarancję, że uzyskane pieniądze zostaną oddane przez poręczyciela w sytuacji, gdy zadłużony nie będzie w stanie.
Jak wygląda umowa wzajemna?
Obecnie w kraju dostępnych jest wiele typów umów. Każda zobowiązuje do innych obowiązków i powinna być zawierana w zgodzie z prawem. Na liście umów widnieje niezbyt popularna, ale bardzo interesująca
Kto zawiera umowę o dzieło?
Obecnie w Polsce funkcjonuje przynajmniej kilka metod nawiązywania współpracy. Wśród nich dużą popularnością cieszy się umowa o dzieło, która niejednokrotnie wygrywa z zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Czym się
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!