Czy spory między pracownikami można szybko rozwiązać?
Kłótnie i spory są normalnym procesem, który ma miejsce w większych społecznościach. Rozbieżny pogląd na świat, różne doświadczenia i predyspozycje powodują, że pracownicy wypowiadają różne zdanie na omawiane sprawy. Aczkolwiek na straży spokoju wspólnego musi stać przełożony, który umiejętnie zapanuje nad sytuacją. Jak troszczyć się o interesy zatrudnionych?
Na początku warto znaleźć podłoże nieporozumienia. Jeśli dotyczy spraw pracowniczych, wtedy interweniować powinien przełożony. Natomiast w przypadku problemów prywatnych sprawa może zostać złagodzona poza miejscem pracy lub załatwiona tak, żeby nie miała wpływu na atmosferę wśród personelu.
Dobry kierownik powinien dbać o ekspresowe i profesjonalne zamknięcie kłótni oraz możliwie często zapobieganie. Skutecznym rozwiązaniem jest prowadzenie spotkań integracyjnych, wspólnych szkoleń, wyjazdów oraz podróży służbowych.
Reasumując, każdy spór może zostać rozwiązany powoli i bez strat dla jednostki. Warto, aby kierownik do końca pozostał bezstronny i nie bronił żadnej strony. Obojętna postawa zrodzi szacunek i nie wpłynie na relacje z konkretnymi pracownikami.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Czym zajmuje się agencja interaktywna?
W dzisiejszych czasach podstawą każdej działalności gospodarczej jest obecność w sieci. Jednak nie każdy przedsiębiorca jest w stanie samodzielnie przygotować i aktualizować stronę internetową. Nie powinien zatem zaskakiwać fakt, że
Rekrutacja na portalach społecznościowych
Firma rekrutacyjna Adecco przeprowadziła badania dotyczące użyteczności portali społecznościowych w procesach rekrutacji pracowników. W badaniu wzięło udział ponad 600 rekruterów z Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.
Kto musi odprowadzać podatki akcyzowe?
Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami Rzeczpospolita musiała wnieść modyfikacje w przepisach o podatku akcyzowym po zakończeniu okresu przejściowego. W związku z tym 1 listopada poprzedniego wdrożone nowe, przekształcone przepisy. Na jakich
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!