Wpływ portali społecznościowych na rozmowę kwalifikacyjną
Aktualnie portale społecznościowe biją rekordy popularności i przez większość uważane są za centrum towarzyskie. Udostępniają opcję rozmowy ze znajomymi, obserwowanie ważniejszych wydarzeń z życia bliskich i przyjaciół oraz oglądania i komentowania zdjęć. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że posiadane profile są miejscem informacji o kandydacie na pracownika. Jak zadbać o swój wizerunek w sieci? Czego unikać, żeby dobrze wypaść przed potencjalnym szefem?
W dzisiejszych czasach źródłem wiadomości o nieznanych osobach jest zwykle internet. Można znaleźć wiele ciekawostek na temat osób kompletnie nieznanych osobiście i mieszkających bardzo daleko. Warto zatem wziąć pod uwagę możliwość, że rekruterzy korzystają z portali społecznościowych, żeby sprawdzić środowisko kandydata.
Aby pokazać się z dobrej strony trzeba unikać prywatnych zdjęć z rodziną, ośmieszających lub obrażających komentarzy, aktywności w dyskusjach na forach. Oprócz tego wszystkie zainteresowania oraz pasje powinny być zgodne ze stanem rzeczywistym oraz poświadczać informacje ujęte w CV.
Opłacalnym posunięciem będzie wpisanie swojego wykształcenia oraz bagażu zawodowego. Uprości to kontakt z pracodawcą oraz upewni w przekonaniu, że zajmowane posady miały wpływ na kwalifikacje i dodatkowe umiejętności pracownika.
Często jednak bezrobotni nie wiedzą o powszechności internetu oraz zapominają, że w sieci nigdy nie będą anonimowi. W związku z tym lepiej przedstawić mniej niż za dużo.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
W jakich firmach wymaga się stosowania konkretnego stroju?
W ostatnich latach zdecydowanie zmieniło się podejście dużych przedsiębiorstw do sprawy ubioru. Każda firma przygotowuje odrębne regulaminy dotyczące konkretnych kolorów ubrań, krojów i zestawiania różnych części garderoby. Czasami przedsiębiorstwa finansują
Co powinno znajdować się w służbowej notatce?
Zamysłem każdego kierownika lub przełożonego jest zatrudnianie odpowiedzialnej i sumiennej kadry. Niestety nie zawsze współpraca toczy się pomyślnie, a zadania realizowane są na najwyższym poziomie. Czy notatka służbowa jest w
Urzędy i instytucje publiczne pracę ochroniarzy często wyceniają na 5–6 zł/h
Rząd pracuje nad wprowadzeniem minimalnego wynagrodzenia w wysokości 12 zł za godzinę od umów-zleceń. Wciąż jednak wiele urzędów i instytucji publicznych w zamówieniach publicznych pracę pracowników ochrony wycenia nawet o połowę niżej. Firmy ochroniarskie
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!