Czy prawo konsumenckie chroni klientów?

Czy prawo konsumenckie chroni klientów?

Od dłuższego czasu wiadomo, że w wielu sklepach prawa konsumentów są nieustannie łamane. Sprzedawcy wprowadzają w błąd, przedstawiają wewnętrzne przepisy, nie respektują odgórnych ustaw europejskich. Jakie zmiany nastąpią jeszcze w tym roku?

Wzrost popularności internetu spowodował, że większość osób poszukuje interesujących i atrakcyjnych propozycji w sieci. Kupują produkty, które mogli zobaczyć tylko na zdjęciach, więc często okazują się błędem. W związku z tym wydłużono termin zwrotu niechcianego produktu z dziesięciu do czternastu dni.

Oprócz tego obowiązkiem każdego sprzedawcy będzie przygotowanie profesjonalnego i rzetelnego opisu dla posiadanego asortymentu. Powinien zawierać wszystkie informacje, dane techniczne oraz rzeczywiste i dobre jakościowo zdjęcia. Ograniczy to występujące konflikty i sprzedaż tandetnych produktów.

Przyczyną zmian są liczne skargi przysyłane z całej Unii Europejskiej, w których klienci wyrażają swoje niezadowolenie z przeprowadzonych transakcji, chcą zmiany przepisów i wdrożenia surowych kar dla oszustów.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Kiedy zmienią się procedury podatkowe?
Next W jakim celu powołano radę pracowniczą?

You might also like

Prawa konsumenta 0 Comments

Blokada bankomatu – czy to koniec?

Dla wielu zabieganych i nowoczesnych osób bankomat jest dużym ułatwieniem, które pozwala zaoszczędzić kilkanaście minut (na oczekiwanie w banku) oraz oferuje szybkie wykonanie najważniejszych operacji, np. wydanie gotówki, sprawdzenie stanu

Prawa konsumenta 5 komentarzy

Jakie zmiany czekają konsumentów?

Od dłuższego czasu kupujący nie są zachwyceni z funkcjonujących przepisów. Nie raz były zmieniane na rzecz klientów, aczkolwiek sprzedawcy nie potrafili się do nich dopasować. Czy coś się zmieni w

Prawa konsumenta 1Comments

Kiedy wnosić reklamację na produkty spożywcze?

Wśród wielu praw konsumenta jest także możliwość zwracania zakupionych towarów. Zazwyczaj kwestionuje się jakość sprzętów elektronicznych lub komputerowych. Nie należy zapominać, że także sprzedawana żywność nie nadaje się do spożycia.

3 komentarze

  1. oleka
    11 sierpnia, 14:59 Reply
    Wzrost popularności internetu spowodował, że większość osób poszukuje interesujących i atrakcyjnych propozycji w sieci. Też tak robię.
  2. kal
    17 grudnia, 20:45 Reply
    Niby prawo konsumenckie ma chronić konsumentów, ale czy tak jest na prawdę? Wydaje mi się, że w niektórych przypadkach nie.
  3. peter
    19 grudnia, 15:05 Reply
    Gdyby prawo konsumenckie nie chroniło konsumentów to jaki byłby w tym w ogóle sens? Jak dla mnie to żadnego.

Leave a Reply