Czy pracownik-palacz jest oczekiwany?

Czy pracownik-palacz jest oczekiwany?

Zatrudniający, który poszukuje dobrego pracownika sprawdza wiele rzeczy. Oprócz CV i listu motywacyjnego znaczenie mają również inne kwestie. Zwykle są to zainteresowania, sposób spędzania wolnego czasu oraz nałogi. O ile alkohol praktycznie zawsze dyskwalifikuje kandydata, o tyle palenie nie zawsze. Jednak czy pracownik-palacz jest atrakcyjny dla zatrudniającego?

Każdy, kto spotkał się z palaczem ma świadomość, że musi on kilka razy w ciągu dnia zapalić, a jednocześnie skorzystać z przymusowej przerwy. Jeśli nie może opuścić pomieszczenia, wtedy staje się nerwowy, zestresowany, spada jego efektywność. Oznacza to, że naraża firmę na niechciane problemy.

Jeśli posada wiąże się z nieustannym kontaktem z klientem, wówczas nie wybiera się osób palących. Przede wszystkim dlatego, że niektórzy nie akceptują zapachu nikotyny, którą czuć na ubraniach i włosach.

Niektóre firmy nie dyskryminują palących papierosy i organizują przystosowane pomieszczenia dla palaczy oraz usprawiedliwiają szybkie przerwy w trakcie pracy. To jednak nadal niespotykane i zazwyczaj więcej firm ma zupełnie odwrotny pogląd.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous W przyszłym roku ruszą internetowe zwolnienia lekarskie
Next Niepełnosprawność a kariera zawodowa

You might also like

Jak nie zepsuć listu motywacyjnego?

W dzisiejszych czasach proces rekrutacji zaczyna się od gromadzenia dokumentów aplikacyjnych. Wśród nich dużą popularnością cieszyło się CV, które stanowiło krótkie i treściwe streszczenie kariery zawodowej oraz odbytych studiów. Od

Jakie obowiązki wykonuje agencja zatrudnienia?

Wiele osób ma problemy ze znalezieniem stałej i dobrze płatnej pracy. Dlatego też powstało wiele przedsiębiorstw, które proponują pomoc bezrobotnym w dalszym rozwoju zawodowym. Wśród nich znaleźć można agencje zatrudnienia.

Czy śnieżyca usprawiedliwia nieobecność w pracy pracownika?

Zimowa aura za oknem, zimno, zawieje, trudne warunki atmosferyczne skutecznie utrudniają punktualne dotarcie do miejsca pracy. Czy taki przypadek losowy, niezależny od pracownika, może zostać ulgowo potraktowany przez przełożonego? Ujemna

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply