Czy praca tymczasowa się opłaca?

Czy praca tymczasowa się opłaca?

Wydaje się, że każdy, kto buduje swoją karierę zawodową szuka stabilnego i pewnego zatrudnienia oraz satysfakcjonujących zarobków. Okazuje się jednak, że nie każdy pracownik marzy o bezterminowej umowie i wieloletniej współpracy. Prawie połowa z nich woli zajęcie dorywcze lub tymczasowe zatrudnienie. Dlaczego tak jest?

Na wstępie trzeba powiedzieć, że praca tymczasowa nie musi łączyć się ze zleceniami. Jest wiele innych, ciekawszych form zatrudniania podwładnych, które umożliwiają wygodne wypełnianie obowiązków bez otrzymywania stałego etatu.

Według analiz praca tymczasowa jest hitem w rozwiniętych krajach europejskich, które posiadają całe mnóstwo korporacji i rozwiniętych przedsiębiorstw. Przede wszystkim podejmuje się umowy kontraktowe, bardzo korzystne dla obu stron. W pierwszej kolejności pracownik może wykonywać swoje zobowiązania w domu, ustalać termin oddania projektu oraz negocjować wynagrodzenie za każdym razem.

Reasumując, praca tymczasowa przeznaczona jest dla osób, które nie chciałyby przyjmować roli pracownika, nie akceptują stałych godzin pracy oraz potrzebują swobody w wykonywaniu zobowiązań zawodowych.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Czym jest tutoring?
Next Charakterystyka internetowej księgi wieczystej?

You might also like

Czy śnieżyca usprawiedliwia nieobecność w pracy pracownika?

Zimowa aura za oknem, zimno, zawieje, trudne warunki atmosferyczne skutecznie utrudniają punktualne dotarcie do miejsca pracy. Czy taki przypadek losowy, niezależny od pracownika, może zostać ulgowo potraktowany przez przełożonego? Ujemna

Wszystko o mediacji

Procedura mediacyjna od wielu lat traktowana jest jako metoda rozwiązywania konfliktów i problemów, na końcu której zawsze osiąga się kompromis. Często także sąd proponuje przeprowadzenie spotkania mediacyjnego, aby zakończyć nieporozumienie.

Czy Instytucja Praw Przedsiębiorcy będzie się cieszyła zaufaniem?

Z dostępnych ankiet wynika, iż ponad 70% krajowych przedsiębiorstw chciałoby, aby w Polsce działał Rzecznik Praw Przedsiębiorców. Specjalista taki miałby rozwiązywać wątpliwości biznesmenów z państwem oraz oferować im swoją pomoc

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply