Czy praca tymczasowa ma swoje zalety?

Czy praca tymczasowa ma swoje zalety?

Dość często osoba, która zaczyna swoją drogę zawodową poszukuje stałego i pewnego zatrudnienia oraz satysfakcjonujących zarobków. Okazuje się jednak, że nie każdy pracownik marzy o długotrwałej umowie i wieloletniej współpracy. Większość} woli pracę sezonową lub tymczasowe zatrudnienie. Czemu tak się dzieje?

Na wstępie warto powiedzieć, że praca okazyjna nie nie zawsze wiąże się ze zleceniem. Jest wiele lepszych, ciekawszych form przyjmowania podwładnych, które ułatwiają szybkie wypełnianie obowiązków bez przejmowania stacjonarnej posady.

Według analiz praca tymczasowa staje się bardzo popularna w zachodnich krajach Europy, które mają całe mnóstwo korporacji i rozwiniętych przedsiębiorstw. Głównie podpisuje się kontrakty, bardzo korzystne dla obu stron. Najważniejsze jest to, że pracownik może realizować powierzone zadania w domu, wskazywać termin oddania projektu oraz negocjować wypłatę każdorazowo.

Podsumowując, praca tymczasowa przeznaczona jest dla osób, które widzą siebie w roli stałego podwładnego, nie akceptują standardowych godzin pracy oraz muszą posiadać choć trochę wolności w wykonywaniu zobowiązań zawodowych.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Czym jest pouczenie?
Next Gdzie ulokować swoją firmę?

You might also like

Zmiany w prawie zawodowym w Polsce

W 2013 roku została przegłosowana aktualizacja prawa mówiąca o deregulacji 21. zawodów oraz dostosowaniu 21. praw. To istotny fakt, ponieważ obejmuje ponad 200 tysięcy Polaków i znaczną część podmiotów gospodarczych.

Jak rozpoznać wypalenie zawodowe?

Duża część stanowisk pracy powoduje, że zatrudniony jest przemęczony, zestresowany i ciągle nerwowy. Narastająca presja, poczucie odpowiedzialności za niepowodzenia i nagany wywołują depresję i załamanie. To początek wypalenia zawodowego. Jak

Tajemnica zakładu pracy

Każdy pracownik jest zmuszony do zachowania informacji zdobytych w trakcie pracy oraz niewykorzystywania ich do indywidualnych celów. Co grozi za przekroczenie takiego nakazu? Owa konieczność do utrzymywania w tajemnicy informacji

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply