Czy notariusz może się promować?
Zawód notariusza kojarzy się z wieloma zobowiązaniami i poważnymi decyzjami. Oprócz zwyczajnych, codziennych powinności zawodowych trzeba przestrzegać ustaw i funkcjonować w zgodzie z prawem. Dodatkowym utrudnieniem jest kompletny zakaz stosowania reklam usług notarialnych. Jak zatem uruchomić swój biznes? Jakie kary czekają na niezdyscyplinowanych?
W pierwszej kolejności należy powiedzieć, że zawód notariusza związany jest z zachowywaniem norm etyki zawodowej oraz tajemnicy służbowej. Innymi słowy przyjmowani klienci oraz ich sprawy nie będą przedmiotem publicznej debaty i zostaną potraktowane profesjonalnie.
W ramach wykonywanego zawodu notariusz może założyć własne biuro lub wstąpić do spółki. Aczkolwiek w obu sytuacjach nie może i nie powinien promować swoich usług na masową skalę. Chodzi głównie o sponsoring (kojarzenie notariusza z konkretną firmą), marketing szeptany (zachwalanie usług konkretnego notariusza) oraz klasyczną reklamę (ulotki, plakaty).
Jeśli notariusz zignoruje przepisy może oczekiwać rozpoczęcia postępowania dyscyplinarnego, które złoży kolega po fachu lub kary od Krajowej Rady Notarialnej. W najgorszym wypadku sugeruje się ograniczenie możliwości przyszłego wykonywania zawodu.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Szpitale chciałby przejąć serwisowanie aparatury medycznej od autoryzowanych firm
Poziom zabezpieczenia świadczeń przez szpitale i ich dostępność dla pacjentów są na dobrym poziomie, istotnym problemem jest jednak poziom finansowania – ocenia Marian Świerz, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. Wysokie koszty
Ekspansja zagraniczna. Aspekty prawne – gdzie szukać pomocy?
W poprzednim artykule omawialiśmy aspekty związane z podjęciem decyzji o rozpoczęciu eksportu. Analiza dotychczasowej działalności, pytanie o pozycję na rynku krajowym, określenie mocnych i słabych stron firmy oraz opracowana strategia w
Cyfryzacja samorządów na słabym poziomie
Samorząd gminny, powiatowy i wojewódzki zarządza danymi wrażliwymi co najmniej 24 mln podatników i obraca setkami miliardów złotych. Te liczby powodują, że inwestycje w cyberbezpieczeństwo są koniecznością, ale na razie głównie na papierze.
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!