Czy można reklamować transakcje bankowe?
Praktycznie każda osoba pracująca, ale nie tylko, ma styczność z usługami bankowymi. Są to różne czynności, np. zwykłe przelewy, kredyty, lokaty, wpłaty lub wypłaty. Zwykle wszystko przebiega sprawnie i jest sterowane przez systemy komputerowe. Co zrobić w sytuacji, kiedy polecenie bankowe nie jest prawidłowo realizowane lub nie jest w ogóle rejestrowane? Czy można reklamować usługi banku?
Każda czynność dokonywana za pośrednictwem banku powinna być wykonywana w ustalonym terminie. Gdy się tak nie dzieje, winę ponosi bank, ponieważ nie dopełnić ustaleń umowy i wewnętrznego regulaminu.
Każdy pokrzywdzony klient może udać się do placówki banku, zgłosić całe zajście dzwoniąc na infolinię lub wysyłając opis sytuacji w formie papierowej lub za pośrednictwem internetu. Opisany problem trafia do odpowiedniego działu i jest rozpatrywany przez osobę do tego powołaną. Po ustaleniu przyczyn zajścia klient otrzymuje odpowiedź i postanowienia (np. skuteczne wysłanie pieniędzy, odnalezienie zagubionego przelewu).
Jeśli okaże się, że klient rzeczywiście został pokrzywdzony może domagać się odszkodowania i wypłaty odsetek karnych za pomyłkę.
Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net
You might also like
Ministerstwo Rozwoju wesprze eksport polskiej żywności
Trwają prace nad określeniem kluczowych dla eksportu rynków, na których będą prowadzone działania promocyjne. Poza tradycyjnymi odbiorcami duże nadzieje resort rozwoju wiąże z rynkami azjatyckimi – Chinami, Indiami i Wietnamem, a także afrykańskimi,
Firmy pośrednictwa finansowego przedstawiły swoje propozycje regulacji rynku
Ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami finansowymi może doprowadzić do likwidacji pośrednictwa kredytowego w Polsce – oceniają firmy z branży. Jako alternatywę dla zakazu prowizji od banków postulują m.in. rozdzielenie pośrednictwa i doradztwa kredytowego oraz wprowadzenie
Czym jest bezpodstawne wzbogacenie?
W zgodzie z funkcjonującym w Polsce prawem bezpodstawne wzbogacenie jest nielegalne i surowo karane. Dotyczy przypadków, kiedy korzyści majątkowe zyskuje się kosztem innych. Kiedy jeszcze wspomnieć należy o bezpodstawnym wzbogaceniu?
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!