Czy mówić przełożonemu o nowych propozycjach pracy?

Czy mówić przełożonemu o nowych propozycjach pracy?

Czasami zdarza się, że praca, która wydawała się atrakcyjna i kreatywna, okazuje się niezbyt satysfakcjonująca w rzeczywistości. Poza zarobkami pracownicy potrzebują bezstresowej atmosfery, samorealizacji i dobrych kontaktów ze współpracownikami. Brak najważniejszych wartości może okazać się przyczyną poszukiwania lepszego zatrudnienia. Czy trzeba poinformować o tym swojego szefa?

Zazwyczaj znalezienie sensownego ogłoszenia pochłania wiele czasu. Jeśli jednak uda się znaleźć interesującą ofertę ciężko umówić się później na spotkanie kwalifikacyjne. Zazwyczaj przeszkodą są aktualne zobowiązania służbowe.

Poinformowanie szefa o szukaniu innej pracy często odbierane jest jako ucieczka od złego pracodawcy lub konieczność uzyskiwania wyższych zarobków czy pracy przy bardziej rozwijających projektach. Jest pewnego rodzaju ujmą dla aktualnego pracodawcy i może kończyć współpracę w kiepskich okolicznościach.

Zdarza się jednak, że zatrudniający dobrze podchodzą do wygórowanych planów swoich pracowników, dają dzień wolny w pracy (z powodu odbywania spotkania rekrutacyjnego) oraz nie przeszkadzają w spełnianiu marzeń zawodowych. Jeśli podwładny był ważnym filarem firmy może uzyskać propozycję podwyżki pod warunkiem zaniechania poszukiwań.

Trzeba pamiętać, że znalezienie ciekawszego stanowiska to nie koniec współpracy. Często czas wypowiedzenia umowy o pracę trwa kilka miesięcy i trzeba poczekać.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Jakie powinności wypełnia Krajowy Rejestr Sądowy?
Next Czy tylko zarobki są motywacją dla podwładnych?

You might also like

Jak działają portale społecznościowe poświęcone karierze?

W dzisiejszych czasach Internet znacznie ułatwia znalezienie pracy, jak i poznanie przez przyszłego przełożonego kandydatów. Dzięki portalom społecznościowym przypisany karierze można przedstawić się z lepszej strony i poznać ludzi z

Kiedy pracodawca nie odmówi wolnego?

Każdy pracownik pracujący w oparciu umowy o pracę ma święte prawo do wyboru dni wolnych od pracy. Wystarczy tylko, że podwładny spełnia wszystkie wymogi niezbędne do starania się o wspomniane

Wszystko o mediacji

Procedura mediacyjna od wielu lat traktowana jest jako metoda rozwiązywania konfliktów i problemów, na końcu której zawsze osiąga się kompromis. Często także sąd proponuje przeprowadzenie spotkania mediacyjnego, aby zakończyć nieporozumienie.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply