Czy mówić przełożonemu o nowych propozycjach pracy?

Czy mówić przełożonemu o nowych propozycjach pracy?

Czasami zdarza się, że praca, która wydawała się atrakcyjna i kreatywna, okazuje się niezbyt satysfakcjonująca w rzeczywistości. Poza zarobkami pracownicy potrzebują bezstresowej atmosfery, samorealizacji i dobrych kontaktów ze współpracownikami. Brak najważniejszych wartości może okazać się przyczyną poszukiwania lepszego zatrudnienia. Czy trzeba poinformować o tym swojego szefa?

Zazwyczaj znalezienie sensownego ogłoszenia pochłania wiele czasu. Jeśli jednak uda się znaleźć interesującą ofertę ciężko umówić się później na spotkanie kwalifikacyjne. Zazwyczaj przeszkodą są aktualne zobowiązania służbowe.

Poinformowanie szefa o szukaniu innej pracy często odbierane jest jako ucieczka od złego pracodawcy lub konieczność uzyskiwania wyższych zarobków czy pracy przy bardziej rozwijających projektach. Jest pewnego rodzaju ujmą dla aktualnego pracodawcy i może kończyć współpracę w kiepskich okolicznościach.

Zdarza się jednak, że zatrudniający dobrze podchodzą do wygórowanych planów swoich pracowników, dają dzień wolny w pracy (z powodu odbywania spotkania rekrutacyjnego) oraz nie przeszkadzają w spełnianiu marzeń zawodowych. Jeśli podwładny był ważnym filarem firmy może uzyskać propozycję podwyżki pod warunkiem zaniechania poszukiwań.

Trzeba pamiętać, że znalezienie ciekawszego stanowiska to nie koniec współpracy. Często czas wypowiedzenia umowy o pracę trwa kilka miesięcy i trzeba poczekać.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Jakie powinności wypełnia Krajowy Rejestr Sądowy?
Next Czy tylko zarobki są motywacją dla podwładnych?

You might also like

Ile wynosi wynagrodzenie podczas postoju w pracy?

Gotowość do pracy to określenie służące do opisania sytuacji, gdzie pracownik był gotowy do robienia swoich obowiązków, jednakże z powodów pracodawcy ich nie wykonywał. Dodatkowo za taki okres należy się

Czy agencje interaktywne są potrzebne?

Obecnie fundamentem każdej działalności gospodarczej jest obecność w internecie. Aczkolwiek nie każdy przedsiębiorca umie samodzielnie zaprojektować i aktualizować stronę internetową. Nie powinien zatem dziwić fakt, że jest coraz więcej agencji

Przybywa pracowników tymczasowych. Wartość tego rynku w Polsce to ponad 5,5 mld zł

Globalny rynek pracy tymczasowej wzrósł w 2015 roku o 12 proc. i odpowiada za 70 proc. przychodów branży agencji zatrudnienia. Wciąż jednak pracownicy tymczasowi stanowią zaledwie 1,8 proc. ogółu zatrudnionych. W Polsce odsetek

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply