Czemu warto szukać stażysty?
Obecnie wiele korporacji ma poważne problemy ze znalezieniem odpowiedniego specjalisty. Często na ofertę pracy odpowiadają osoby o małych umiejętnościach, bez wyższego wykształcenia i wygórowanymi oczekiwaniami finansowymi. Czy w związku z tym warto wziąć stażystę?
Staż to najmniej ryzykowna forma pozyskiwania personelu. Przede wszystkim dlatego, że najczęściej praktyki są bezpłatne, a wielokrotnie nawet dotowane z UE lub funduszy miejskich. Poza tym pracodawca może wybierać wśród kilku chętnych kandydatów i na podstawie dowolnych wytycznych.
Warto wspomnieć, że duża część przedsiębiorstw przygotowuje stażystów do wykonywania obowiązków na dowolnym stanowisku. Może prowadzić krótkie szkolenia, w czasie praktyk kieruje na kursy, dostarcza wszystkie narzędzia pracy.
Bywa również tak, że po zakończeniu stażu kierownik wybiera jednego lub kilku praktykantów, którzy radzili sobie najlepiej i oferuje posadę w ramach umowy o pracę. To świetne wyjście dla obu stron, gdyż kandydat zapoznał się z warunkami panującymi w firmie i jest w stanie wydać rzetelną decyzję. Sam przedsiębiorca zyskuje zaufanych podwładnych z kwalifikacjami, którzy świetnie dają sobie radę z powierzonymi zadaniami.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Na jakich zasadach przydziela się urlopy okolicznościowe?
Zgodnie z Kodeksem pracy każdy pracownik zatrudniony w ramach umowy o pracę ma możliwość wzięcia urlopu okolicznościowego. Można go wykorzystać tylko w wyjątkowych przypadkach i po spełnieniu podstawowych warunków. Kiedy
Dodatkowe obowiązki pracodawcy przy zatrudnieniu na część etatu
Według Kodeksu Pracy przedsiębiorca może zatrudnić pracownika na niepełny etat. Poza pracą w pełnym wymiarze, pracownik może spełniać swoje obowiązki przez 120 lub 80 godzin w miesiącu. Nie zawsze jednak
Rekrutacja na portalach społecznościowych
Firma rekrutacyjna Adecco przeprowadziła badania dotyczące użyteczności portali społecznościowych w procesach rekrutacji pracowników. W badaniu wzięło udział ponad 600 rekruterów z Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!