Co napisać w umowie sprzedażowej?

Co napisać w umowie sprzedażowej?

Obecnie w Polsce, wśród zawieranych umów konsumenckich, największą popularnością cieszą się te dotyczące sprzedaży. Przede wszystkim dlatego, że mogą być sporządzane bez obecności notariusza i w zasadzie przez każdego. Jak dobrze sporządzić taką umowę oraz jakie informacje zapisać?

Przede wszystkim należy skupić się na przekazaniu najważniejszych wiadomości dotyczących całej transakcji. Zatem najpierw ustalić i spisać dane osobowe oraz kontaktowe kupującego i sprzedającego, przedmiot zainteresowania, ustaloną cenę oraz datę zawarcia umowy i podpisy obu stron.

Warto zadbać o chronologię i rozmieszczenie graficzne, aby umowa była przejrzysta oraz łatwa do odczytania. Jeśli samodzielne napisanie sprawia problemy można skorzystać z bezpłatnych wzorów umów zamieszczonych w internecie lub porady osoby doświadczonej w pisaniu tego typu dokumentów.

Jeśli umowa dotyczy przedmiotów mechanicznych lub o rozbudowanej charakterystyce, np. samochód lub sprzęt elektroniczny należy podać dodatkowo szczegółowe informacje dotyczące producenta, modelu, roku produkcji, pojemności silnika itd. Jest to ważne, ponieważ ułatwia identyfikację sprzedawanego obiektu oraz eliminuje ewentualne oszustwa lub nieprawidłowości.

 

Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net

Previous Jak reklamować usługi biur podróży?
Next Ile zarabiają informatycy?

You might also like

Umowy 1Comments

W jaki sposób zrywa się umowy telefoniczne?

W ostatnim czasie telemarketing jest bardzo popularny. Wiele firm stara się różnych trików i dzwoni do klienta. Najczęściej w celach informacyjnych, czasami z powodów handlowych. W drugim przypadku wielokrotnie efektem

Kto powinien podpisać umowę agencyjną?

Według ustawy każda umowa agencyjna sugeruje wskazanie agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do wykonania. Inaczej mówiąc określa reguły pośrednictwa w transakcjach usługowych. W jakim celu podpisuje się umowę agencyjną?

Jakie pełnomocnictwa cieszą się popularnością?

Każdy przedsiębiorca lub nawet osoba prywatna może zdecydować, kto będzie występował w obronie jego prywatnych interesów. Czasami sam zainteresowany nie ma czasu i możliwości, żeby zabiegać o swoje prawa. Dobrym

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply