Co napisać w umowie sprzedażowej?
Obecnie w Polsce, wśród zawieranych umów konsumenckich, największą popularnością cieszą się te dotyczące sprzedaży. Przede wszystkim dlatego, że mogą być sporządzane bez obecności notariusza i w zasadzie przez każdego. Jak dobrze sporządzić taką umowę oraz jakie informacje zapisać?
Przede wszystkim należy skupić się na przekazaniu najważniejszych wiadomości dotyczących całej transakcji. Zatem najpierw ustalić i spisać dane osobowe oraz kontaktowe kupującego i sprzedającego, przedmiot zainteresowania, ustaloną cenę oraz datę zawarcia umowy i podpisy obu stron.
Warto zadbać o chronologię i rozmieszczenie graficzne, aby umowa była przejrzysta oraz łatwa do odczytania. Jeśli samodzielne napisanie sprawia problemy można skorzystać z bezpłatnych wzorów umów zamieszczonych w internecie lub porady osoby doświadczonej w pisaniu tego typu dokumentów.
Jeśli umowa dotyczy przedmiotów mechanicznych lub o rozbudowanej charakterystyce, np. samochód lub sprzęt elektroniczny należy podać dodatkowo szczegółowe informacje dotyczące producenta, modelu, roku produkcji, pojemności silnika itd. Jest to ważne, ponieważ ułatwia identyfikację sprzedawanego obiektu oraz eliminuje ewentualne oszustwa lub nieprawidłowości.
Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net
You might also like
Dlaczego zawiera się umowy forfaitingowe?
Jedną z metod sprzedaży wierzytelności jest zawarcie umowy forfaitingu. Zachodzi między sprzedawcą i forfaiterem i może zostać zawarta w dowolnej formie. Dlaczego stosuje się tego typu umowy? Czy naprawdę warto
Czym jest umowa poręczenia?
Wielu wierzycieli, którzy udzielają kredytu, decyduje się na sporządzenie umowy poręczenia. Dokument ten daje gwarancję, że uzyskane pieniądze zostaną oddane przez poręczyciela w sytuacji, gdy zadłużony nie będzie w stanie.
Wszystko o umowie uaktywniającej
Od dwóch lat możliwe jest w Polsce zawarcie umowy uaktywniającej. Podpisywana jest między rodzicami a nianią, która deklaruję opiekę i wychowanie małoletniego dziecka na czas określony. Na jakich warunkach zawiązywana
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!