Bezpieczna eksploatacja urządzeń
Istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia maszyn od awarii w trakcie ich eksploatacji. Ta dodatkowa usługa zawierana jest zazwyczaj w formie dodatku do istniejącej już polisy.
Ubezpieczenie obejmuje wszystkie maszyny oraz urządzenia należące do podmiotu wznoszącego o ich ochronę. Są to maszyny powszechnego użytku, jak i te do zadań specjalnych wraz z urządzeniami technicznymi.
Ochrona urządzeń obejmuje ich uszkodzenia powstałe w wyniku nieprzewidywalnych zdarzeń w trakcie ich montażu, demontażu, przemieszczania. Urządzenia są objęte ubezpieczeniem zarówno podczas ich pracy jak i postoju obejmując szkody mechaniczne i elektryczne. Wykaz sytuacji, w których nie mamy prawa do domagania się zadośćuczynienia odnajdziemy w ogólnych warunkach ubezpieczenia bądź w indywidualnych umowach.
Mówiąc o szkodzie mamy na myśli spadek wartości funkcjonalnych lub ich całkowity brak powstały w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Ubytki owe mogą powstać na skutek działalności człowieka, istniejących już wad produkcyjnych lub ujawnionych podczas pracy maszyny. Istnieją agencje ubezpieczeniowe oferujące szerszy pakiet ubezpieczenia zawierający odszkodowania z tytułu utraty zysku przedsiębiorstwa spowodowanego postojem.
Podpisując umowę mająca na celu ochronę urządzeń powinniśmy dokładnie zapoznać się z zestawieniem sytuacji, podczas których powstaje szkoda, lecz ubezpieczyciel nie ponosi za nią odpowiedzialności. Do takich zdarzeń zaliczamy: uszkodzenia wykonane przez firmę zewnętrzną, której zleciliśmy naprawę, straty ściśle powiązane z wadami ujawnionymi przed podpisaniem umowy, utrata poszczególnych funkcji maszyny z powodu nie wykonania konserwacji poszczególnych jej elementów, naturalny spadek efektywności maszyny czy usterki powstałe umyślnie.
Kwota ochrony maszyny ustalana jest indywidualnie dla każdego klienta. W jej skład wchodzi między innymi koszt zakupu nowej maszyny, jej montaż docelowy i inne koszty dodatkowe.
Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net
You might also like
Kiedy konsument może otrzymać odszkodowanie za wypadek w sklepie?
Zadaniem właściciela sklepu jest utrzymanie infrastruktury sklepowej w takim stanie, aby nie zagrażała ona klientom. Ponosi on odpowiedzialność za szkody, jakich doznał konsument wywracając się na śliskiej posadzce. Według Kodeksu
Po jakim czasie ZUS wysyła odpowiedź?
Większość dokumentów kierowanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych musi być w formie wniosku. Jest początkiem do wszczęcia postępowania i badania problemu. Charakterystyka sprawy wskazuje na okres czekania na odpowiedź. Wszystko zależy
Pomoc medyczna popularniejsza od komunikacyjnej
2,5 mln Polaków skorzystało w ubiegłym roku z usług assistance. To prawie o połowę więcej niż w 2014 roku. Coraz więcej osób wie też, czym jest assistance i kiedy może się przydać. Najchętniej korzystano z pomocy
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!