Czy można reklamować transakcje bankowe?

Czy można reklamować transakcje bankowe?

Praktycznie każda osoba pracująca, ale nie tylko, ma styczność z usługami bankowymi. Są to różne czynności, np. zwykłe przelewy, kredyty, lokaty, wpłaty lub wypłaty. Zwykle wszystko przebiega sprawnie i jest sterowane przez systemy komputerowe. Co zrobić w sytuacji, kiedy polecenie bankowe nie jest prawidłowo realizowane lub nie jest w ogóle rejestrowane? Czy można reklamować usługi banku?

Każda czynność dokonywana za pośrednictwem banku powinna być wykonywana w ustalonym terminie. Gdy się tak nie dzieje, winę ponosi bank, ponieważ nie dopełnić ustaleń umowy i wewnętrznego regulaminu.

Każdy pokrzywdzony klient może udać się do placówki banku, zgłosić całe zajście dzwoniąc na infolinię lub wysyłając opis sytuacji w formie papierowej lub za pośrednictwem internetu. Opisany problem trafia do odpowiedniego działu i jest rozpatrywany przez osobę do tego powołaną. Po ustaleniu przyczyn zajścia klient otrzymuje odpowiedź i postanowienia (np. skuteczne wysłanie pieniędzy, odnalezienie zagubionego przelewu).

Jeśli okaże się, że klient rzeczywiście został pokrzywdzony może domagać się odszkodowania i wypłaty odsetek karnych za pomyłkę.

 

Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net

Previous Zwroty za pośrednictwem internetu
Next Zwrot przecenionych produktów

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Upadłość konsumencka 2015 – kto może skorzystać?

Jak podaje Biuro Informacji Gospodarczej aż 2,37 mln konsumentów nie radzi sobie z terminowym regulowaniem należności. Łączna kwota zadłużenia Polaków pod koniec września 2014 r. wyniosła aż 41,55 mld zł [1].

Wiadomości 0 Comments

Rewolucyjne zmiany w rejestracji znaków towarowych

Obecnie procedura rejestracja znaków towarowych trwa średnio rok. W kwietniu po nowelizacji przepisów Urząd Patentowy będzie badał wyłącznie spełnienie bezwzględnych przesłanek. Nie będzie natomiast sprawdzał każdego zgłoszenia pod kątem kolizji

Wiadomości 0 Comments

Jakie prawa ma pracownik w zakresie wydania świadectwa pracy?

Po ukończeniu umowy o pracę pracodawca ma obowiązek wydania pracownikowi świadectwa pracy. Zgodnie z normami prawnymi pracownik ma prawo rościć od pracodawcy naprawienia krzywdy na skutek nieotrzymania świadectwa pracy na

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply