Którą lokatę powinien wybrać klient indywidualny?
W dzisiejszych czasach problemy finansowe nie są niczym nadzwyczajnym. Dotykają w zasadzie wszystkich obywateli, w różnych okolicznościach i z różnych powodów. W konsekwencji trzeba szukać skutecznych sposób na załatanie dziury budżetowej oraz odzyskanie stabilizacji. Nie jest to łatwe i zazwyczaj kończy się dużym kredytem i zabójczymi ratami, których nie można systematycznie spłacać. Z tego powodu o swojej przyszłości ekonomicznej warto pomyśleć wcześniej i poczynić kroki zmierzające do gromadzenia oszczędności i ich pomnażania. W tym celu najlepiej udać się do banku i wybrać atrakcyjną lokatę dla klientów indywidualnych, która odpowiada na prywatne oczekiwania oraz daje oczekiwane zyski. Dlaczego lokaty stały się tak popularne w Polsce? W jaki sposób dokonać mądrego i odpowiedzialnego wyboru?
Po pierwsze należy wyjaśnić, że lokaty są przeznaczone dla każdego, kto chce zadbać o swoje pieniądze i pomnażać zgromadzone oszczędności. Nie trzeba posiadać skomplikowanej wiedzy z dziedziny finansów, ekonomii, działań rynkowych oraz giełdowych. Większość zawiłych kwestii z łatwością wytłumaczy pracownik banku, który dobierze idealny produkt znajdujący się w ofercie oraz zaproponuje opcje dodatkowe. Dzięki temu środki będą pracować na lokacie i przynosić widoczne efekty w krótkim czasie. Obecnie wybór jest naprawdę duży i trudno podjąć stanowczą oraz przemyślaną decyzję.
Aby uniknąć wielogodzinnych analiz najlepiej udać się do siedziby Idea Banku, w której pracują specjaliści i są w stanie udzielić pomocy każdemu. Dla klientów indywidualnych przygotowali aż siedem lokat, które różnią się poszczególnymi parametrami, ale są okazyjne i bardzo chętnie zakładane. Obecnie największą popularnością cieszy się lokata HAPPY (oprocentowanie: 5%, okres obowiązywania: 3 miesiące, przedział kwotowy: 1 000 – 10 000 zł), ponieważ można ją założyć przez internet i nie wymaga otwierania konta bankowego. Duże zainteresowanie zbudza także lokata POWER (oprocentowanie: 3,6%, okres obowiązywania: 3 miesiące, przedział kwotowy: 1 000 – 1 000 000 zł), ponieważ może zostać odnowiona wielokrotnie i nie zmusza do korzystania z usług dodatkowych. Bezkonkurencyjna jest również jednodniowa lokata PING-PONG (oprocentowanie: 4%, okres obowiązywania: 1 dzień, przedział kwotowy: 1 000 – 20 000 zł), lokata STABILNA (oprocentowanie/okres obowiązywania: 2,9%/3 miesiące, 3%/6 miesięcy, 3%/12 miesięcy, przedział wotowy: 1 000 – 1 000 000 zł) oraz lokata SKARBONKA (okres obowiązywania: 6 lub 9 miesięcy, przedział kwotowy: 500 – 1 000 000 zł).
Z powyższych propozycji wynika, że każda lokata (www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokaty) jest zmienna i bardzo elastyczna. Od samego zainteresowanego zależy, jakie wartości zostaną wprowadzone. Może decydować o sumie ulokowanych środków, oprocentowaniu oraz okresie obowiązywania. Oprócz tego otrzymuje internetowy dostęp do konta i może przez cały czas kontrolować zachodzące zmiany. To fantastyczne rozwiązanie, które daje gwarancję, że pieniądze są bezpieczne, a oszczędności nieustannie rosną.
Reasumując, lokaty to świetne rozwiązanie dla osób, które posiadają nawet niewielkie oszczędności (minimum 500 zł) i pragną je powiększać. Mają do dyspozycji szeroką ofertę i z pewnością znajdą satysfakcjonujące rozwiązanie.
You might also like
Wszystko o rozdzielności majątkowej
O rozdzielności majątkowej można mówić wtedy, gdy zostanie podpisana odpowiednia umowa (innymi słowy intercyza). Zdarza się jednak, że podział majątku następuje nawet, jeśli żadne dokumenty nie były podpisywane. Kiedy można
Podatek od handlu detalicznego spowoduje wejście większej liczby sklepów do internetu
Podatek od handlu detalicznego przyspieszy debiut części sklepów w internecie – ocenia Jakub Kot, prezes Dealavo. E-sklepy pomogą zrekompensować koszty związane z nowym obciążeniem podatkowym. Szczególnie duże sieci FMCG, gdzie marże są
Czym jest pośmiertna odprawa?
Śmierć pracownika to wstrząsające doświadczenie dla rodziny, ale również przełożonego. Zgodnie z prawem obowiązkiem każdego kierownika jest wydanie odprawy pośmiertnej. Na jakich warunkach jest dostarczana? Jak obliczyć jej wartość? Na
1 Comment
agula
30 grudnia, 15:51