Czy biura karier są potrzebne?

Czy biura karier są potrzebne?

Od dawna wiadomo, że duża część studentów lub też tytułowanych absolwentów ma ogromne problemy ze zdobyciem stabilnego i satysfakcjonującego zatrudnienia. Podstawową przyczyną jest załamanie na rynku pracy, ale także niewłaściwie poszukiwanie i wybieranie ofert. Czy biura karier są w stanie pomóc młodym ludziom w aktywizacji zawodowej?

Po pierwsze należy powiedzieć, że biura karier powstały po to, aby pomagać w poszukiwaniach odpowiedniego stanowiska, zgodnego z wykształceniem oraz pasjami. Wiele uniwersytetów otwiera własne i udostępnia studentom.

Niestety według badan o stałe zatrudnienie wciąż jest trudno. A pozyskanie dobrej posady zajmuje absolwentowi przynajmniej dwa lata od chwili zakończenia edukacji. To długi okres i wciąż nie świadczy dobrze o szefach i przedsiębiorcach.

Z tego powodu biura karier oferują podnoszenie kompetencji, uczęszczanie na kursy doszkalające oraz dodatkowe zajęcia pomocne w rozwoju zawodowym. Nie zawsze daje to pożądane efekty. Najszybciej pracę dostają osoby po kierunkach technicznych, natomiast humaniści prawie nigdy nie otrzymują pracę w zawodzie.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Jesienne porządki w ubezpieczeniach bankowych
Next Opiekunka osób starszych w Niemczech

You might also like

Jaki jest aktualny limit zwolnienia od stosowania kas fiskalnych?

Ubiegłoroczne rozporządzenie Ministra Finansów dotyczy zmniejszenia kwoty obrotu, która zobowiązuje do prowadzenia kasy fiskalnej oraz zdjęcia obowiązku prowadzenia rejestru przy użyciu tych kas. Rozporządzenie obowiązuje na na rok 2013 i

Czy mówić przełożonemu o nowych propozycjach pracy?

Czasami zdarza się, że praca, która wydawała się atrakcyjna i kreatywna, okazuje się niezbyt satysfakcjonująca w rzeczywistości. Poza zarobkami pracownicy potrzebują bezstresowej atmosfery, samorealizacji i dobrych kontaktów ze współpracownikami. Brak

Jakie możliwości ma zlecający umowę o dzieło?

W przypadku umowy o dzieło, osoba, która otrzymała zlecenie ma obowiązek wykonania zleconego jej dzieła tak, aby w sposób niewadliwy. W zamian za wytworzone dzieło przysługuje jej prawo do wypłaty

1 Comment

  1. anett
    30 stycznia, 14:37 Reply
    Moim zdaniem nie są potrzebne i nie wiem po co tyle tego powstaje? Przecież to takie jak by wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Leave a Reply