Wszystko o naliczaniu opłat komorniczych

Wszystko o naliczaniu opłat komorniczych

Już jakiś czas duża część osób ma duże problemy materialne. Realia nie są łatwe, a sytuacja gospodarcza nadal się pogarsza. Niektórzy zaciągnęli kredyty, inni kupują na raty lub pożyczają od rodziny. Jeśli spłacanie nie zakończy się pomyślnie konieczne będzie rozpoczęcie postępowania egzekucyjnego i pobrania opłat komorniczych. Ile w tym momencie wynoszą?

W zgodzie z przepisami wysokość opłaty komorniczej nie może przewyższać 5% kwoty, którą udało się odzyskać. Należy jednak wiedzieć, że gdy środki nie zostały ściągnięte, opłata nie jest pobierana. Inaczej mówiąc, tylko efektywna interwencja może zostać wynagrodzona.

Opłata komornicza jest regulowana przez wierzyciela, który przekazał pieniądze i wciąż czeka na zwrot. Oczywiście im większa kwota została udostępniona, tym wyższa prowizja za działania komornicze.

Jeśli zadłużony nie spłaci zadłużenia, wtedy rozpoczyna się proces przymusowego odbierania należności. Zazwyczaj sprzedawane są wartościowe rzeczy, akcje, papiery wartościowe, a w najgorszych przypadkach domy, działki budowlane oraz grunty rolne.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Ze SKOK Ubezpieczenia bezpiecznie przez cały rok
Next Kiedy powinna być gotowa ocena pracownicza?

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Światowe loterie warte ponad 290 mld dol

W 2015 roku sprzedaż w loteriach wzrosła o 2 proc. To dynamika znacznie mniejsza niż w poprzednich latach, głównie ze względu na słabszą sprzedaż na rynkach Azji i Pacyfiku. Najszybszy wzrost, bo 20-proc., odnotowała

Wiadomości 0 Comments

Szczyt NATO w Polsce powinien się przyczynić do wzmocnienia bezpieczeństwa państw regionu

Szczyt NATO, który w lipcu odbędzie się w Warszawie, powinien się przyczynić do wzmocnienia bezpieczeństwo regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Zdaniem ekspertów istotne jest to, by państwa flanki wschodniej były traktowane w taki sam sposób,

Wiadomości 0 Comments

Jakie prawa ma pracownik w zakresie wydania świadectwa pracy?

Po ukończeniu umowy o pracę pracodawca ma obowiązek wydania pracownikowi świadectwa pracy. Zgodnie z normami prawnymi pracownik ma prawo rościć od pracodawcy naprawienia krzywdy na skutek nieotrzymania świadectwa pracy na

1 Comment

  1. Jula
    16 września, 14:44 Reply
    Już jakiś czas duża część osób ma duże problemy materialne. Realia nie są łatwe, a sytuacja gospodarcza nadal się pogarsza i nie ma żadnej szansy na poprawę.

Leave a Reply