Plusy i minusy ustawy suwakowej

Plusy i minusy ustawy suwakowej

Aktualnie w Polsce wiele dyskutuje się w temacie równości płci, walki feministek o należne prawa, zajęć edukacyjnych i konfliktów pomiędzy kobietami a mężczyznami. Wszelkie problemy miała rozwiązać ustawa suwakowa. Na czym polegała? Czy to właściwy pomysł na wyciszenie zaciętej dyskusji społeczeństwa i mediów?

Już w styczniu tego roku, w wyniku interwencji Parlamentarnej Grupy Kobiet, wygłoszono propozycję zracjonalizowania szans dla kobiet i mężczyzn z wyborach. Na listach wyborczych nazwiska powinny być umieszczane naprzemiennie, aby nie rozszerzać dominacji wybranej płci.

W całej sprawie uczestniczył również Trybunał Konstytucyjny, który nie wyraził zgody na rewolucje w przepisach wyborczych i jednocześnie zaprzepaścił szansę na modernizację. Z werdyktu nie były usatysfakcjonowanie głównie kobiety, inicjatorki całego zajścia.

Rozmowy na ten temat miały miejsce już kilka razy. Powołano nawet wykwalifikowaną podkomisję, która zajmie się tworzeniem nowej ustawy. Niestety czynności zostały zakończone bardzo szybko i wciąż nie ma poparcia dla ,,suwaka”.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Na jakich zasadach działa program osłonowy?
Next Allianz obniża cenę ubezpieczeń komunikacyjnych

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Naruszenie dóbr osobistych- przykłady, gdzie zgłosić?

Polskie prawo nie przewiduje jednej definicji terminu „dobro osobiste”, więc tym bardziej nie definiuje samego ich naruszenia. Stąd każdorazowo należy oceniać naruszenie dóbr osobistych indywidualnie, zależnie od danej sytuacji, z

Wiadomości 0 Comments

RPP: stopy procentowe bez zmian

Rada postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie: • stopa referencyjna 2,00% w skali rocznej; • stopa lombardowa 3,00% w skali rocznej; • stopa depozytowa 1,00% w skali rocznej;

Wiadomości 0 Comments

Polska firma rozpoczyna współpracę z amerykańskim gigantem z branży IT

Oktawave, polska chmura obliczeniowa, przystąpiła do programu certyfikowanych dostawców chmury i usług Red Hat. Red Hat to lider rozwiązań open source, z których korzysta większość globalnych korporacji. Współpraca obu firm zapewni klientom

1 Comment

  1. Kamila
    04 września, 15:02 Reply
    Zgadzam się w stu procentach. Powinno być równouprawnienie, bo sama jestem kobietą i często mnie denerwuje to, że mężczyźni mają więcej prac niż kobiety.

Leave a Reply