Portale społecznościowe a poszukiwanie zatrudnienia
W ciągu kilku lat media społecznościowe zdobyły całe mnóstwo wiernych fanów. Służą nie tylko do rozmów z rodziną i przyjaciółmi, ale również jako narzędzie porozumienia z ewentualnym pracodawcą. Czy stanowisko można zdobyć również w taki sposób?
Nie jest tajemnicą, że obecnie każdy chce pracować dla dobrego i rzetelnego pracodawcy. Procedura poszukiwania rozpoczyna się od pozyskania danych dotyczących konkretnej firmy oraz przeglądania konta na portalach społecznościowych.
Czasami można znaleźć dużo ciekawych i przydatnych informacji, które nie są rozpowszechnione w sieci. Najczęściej rekomendacje piszą dotychczasowi i obecni pracownicy oraz konsumenci i wspólnicy.
Jest naprawdę wiele osób zachęconych spontanicznymi treściami, luźnymi kampaniami reklamowymi decyduje się na wysłanie swojego CV z listem motywacyjnym. Najczęściej odpowiedzi przekazywane są ekspresowo, a sam proces rekrutacji rozpoczyna się za pośrednictwem internetu.
To wspaniały sposób na nawiązanie znajomości z niedoszłym szefem lub zapoznanie się z regulaminem zatrudnienia. Wiadomo, że skrzynki elektroniczne nie są sprawdzane z taką częstotliwością jak te, na portalach społecznościowych. Oczywiście warto zastosować umiar, gdyż desperackie zachowanie może zadziałać odstraszająco.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Czy trudno znaleźć posadę po wakacjach?
Wakacje to czas, gdy część osób potrzebuje wolnego od rutynowych powinności zawodowych. Urlopy określa się dużo wcześniej, żeby realizować swoje plany wyjazdowe zgodnie z założeniami. Aczkolwiek osoby zatrudnione na umowę
Czemu Polacy zakładają swoje przedsiębiorstwa?
Każdy podwładny zatrudniony w dużej firmie wie, że nie pracuje dla siebie. Poza tym otrzymuje niesatysfakcjonujące wynagrodzenie i mało ciekawy pakiet usług socjalnych. Aby to zmienić duża część podwładnych decyduje
Jaki urlop przysługuje pracownikowi zatrudnionemu na część etatu?
Przedsiębiorca ma styczność z licznymi przeszkodami związanymi z prowadzeniem firmy. Jednym z nich jest wyliczenie urlopu wypoczynkowego dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze godzin pracy. Wedle zasad płynących z Kodeksu
3 komentarze
Paweł
30 sierpnia, 13:57Kamila
04 września, 15:09akcentt
31 stycznia, 11:21