Jak napisać atrakcyjną ofertę pracy?
Od wielu lat każdy manager poszukuje wykwalifikowanego i rzetelnego pracownika. Przeprowadza niezliczone spotkania kwalifikacyjne, trudną i wymagającą rekrutację oraz testy wiedzy dla zainteresowanych. Nie każdy szef ma świadomość, że duże znaczenie ma odpowiednio przygotowana oferta pracy. Jak powinna wyglądać? O czym trzeba wiedzieć?
Po pierwsze warto wspomnieć, że adekwatnie napisane ogłoszenie musi zawierać istotne dane. Jednocześnie z kandydatury zrezygnują osoby o indywidualnych wymaganiach lub zainteresowanie inną branżą.
Najważniejsze jest wskazanie lokalizacji (nazwa firmy, miejscowość, dzielnica), posady wraz ze spisem praw i obowiązków oraz ewentualne wiadomości dodatkowe (pakiety socjalne, dodatki świąteczne i rodzinne). Sporadycznie przedstawia się wysokość wynagrodzenia, gdyż może to być istotnym sygnałem dla konkurencji.
Oczywiście warto zwrócić uwagę na błędy ortograficzne, stylistyczne i merytoryczne. One także mówią o rzetelności i renomie. Warto poinformować kandydatów o zasadach wyboru najlepszego pracownika, np. wstępny etap: CV i list motywacyjny, kolejny etap: rozmowa kwalifikacyjna, trzeci etap: test wiedzy.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Rekrutacja na portalach społecznościowych
Firma rekrutacyjna Adecco przeprowadziła badania dotyczące użyteczności portali społecznościowych w procesach rekrutacji pracowników. W badaniu wzięło udział ponad 600 rekruterów z Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.
Jak odpowiedzieć na trudne pytanie rekrutera?
Będąc zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Potencjalni zatrudniający lubią zaskakiwać kandydatów pytaniami, których ci nie sądzą, że usłyszą w danym momencie. W niniejszym artykule zaznajomimy
Dlaczego przedsiębiorcy zawieszają działalność?
Każdy przedsiębiorca, który założył małą firmę może podjąć decyzję o zawieszenie działalności. Musi jednak mieć na uwadze kilku podstawowych kwestiach podczas przeprowadzania procedury. O czym musi wiedzieć właściciel zanim zawiesi
2 komentarze
Paweł
30 sierpnia, 13:58akcentt
31 stycznia, 11:22