Kiedy udzielana jest pomoc regionalna?
W planach Unii Europejskiej znajduje się rozbudowana pomoc krajom członkowskim. W grupie problemów, które wymagają interwencji znaleźć można przede wszystkim szkolnictwo, rynek pracy oraz rolnictwo i gospodarka. Niewiele uwagi poświęca się niewielkim i niesamodzielnym miasteczkom. Czy wsparcie regionalne przyniesie pożądane efekty? Czym się wyróżnia?
Zgodnie z umową pomoc regionalna powinna działać w latach 2014-2020 i troszczyć się o regiony wybrane przez Komisję Europejską jako potrzebujące pilnego wsparcia. Omawiane czynności wystartowały z początkiem lipca i potrwają jeszcze 5 lat.
Chodzi przede wszystkim o poprawę regionalnej gospodarki, której stan związany jest z niefortunną lokalizacją oraz brakiem pracy. Poza tym konieczne jest nadzorowanie wszystkich działań oraz organizowanie czynności prowadzących do poprawy gospodarki.
Nie należy zapominać o wyrównaniu szans dla małych i dużych przedsiębiorstw, tworzeniu dodatkowych miejsc pracy, rozszerzaniu oferty firm produkcyjnych oraz odpowiednim zarządzaniu pozyskanymi funduszami.
Podczas wybierania najbardziej potrzebujących miejsc KE kierowała się ograniczonym dostępem do innowacji, brakiem wielu połączeń komunikacyjnych (autostrady, kolej) oraz niedoborem wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Przybywa skarg dotyczących inwestycji na rynku walutowym
Do Biura Rzecznika Finansowego, który wspiera klientów instytucji rynku finansowego, wpływa coraz więcej skarg dotyczących inwestycji na rynku walutowym. Forex traktowany jest jako alternatywa dla lokat bankowych, których oprocentowanie wciąż spada,
Dlaczego stażyści obawiają się prywatnych przedsiębiorstw?
Ostatnie lata to czas promocji stażystów i pomocy dla studentów oraz absolwentów bez stałego zatrudnienia. Dzięki pomysłom Unii Europejskiej oraz urzędów pracy wiele osób znalazło tymczasowy etat oraz wypracowało cenne
Połączenie spółek – na czym polega i jaki jest ich rezultat?
Rozwój działalności biznesowej nierzadko wymusza podejmowanie przez przedsiębiorców pewnych działań, które mają na celu zdobycie lepszej pozycji na rynku lub zmaksymalizowanie zysku. Z punktu widzenia prawa handlowego połączenie spółek to
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!