Kiedy udzielana jest pomoc regionalna?
W planach Unii Europejskiej znajduje się rozbudowana pomoc krajom członkowskim. W grupie problemów, które wymagają interwencji znaleźć można przede wszystkim szkolnictwo, rynek pracy oraz rolnictwo i gospodarka. Niewiele uwagi poświęca się niewielkim i niesamodzielnym miasteczkom. Czy wsparcie regionalne przyniesie pożądane efekty? Czym się wyróżnia?
Zgodnie z umową pomoc regionalna powinna działać w latach 2014-2020 i troszczyć się o regiony wybrane przez Komisję Europejską jako potrzebujące pilnego wsparcia. Omawiane czynności wystartowały z początkiem lipca i potrwają jeszcze 5 lat.
Chodzi przede wszystkim o poprawę regionalnej gospodarki, której stan związany jest z niefortunną lokalizacją oraz brakiem pracy. Poza tym konieczne jest nadzorowanie wszystkich działań oraz organizowanie czynności prowadzących do poprawy gospodarki.
Nie należy zapominać o wyrównaniu szans dla małych i dużych przedsiębiorstw, tworzeniu dodatkowych miejsc pracy, rozszerzaniu oferty firm produkcyjnych oraz odpowiednim zarządzaniu pozyskanymi funduszami.
Podczas wybierania najbardziej potrzebujących miejsc KE kierowała się ograniczonym dostępem do innowacji, brakiem wielu połączeń komunikacyjnych (autostrady, kolej) oraz niedoborem wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Moda na zdrowe odżywianie sprzyja producentom suszonych owoców
Kalifornia jest potentatem rynku suszonej śliwki. Stąd pochodzi prawie 100 proc. dostaw amerykańskich i 42 proc. dostaw światowych. Rosnącej stale sprzedaży – jak w przypadku innych bakalii – sprzyja moda na zdrowe
Rusza druga edycja prestiżowego Konkursu!
Włóż energię w swoją przyszłość! Zostań Finalistą ogólnopolskiego konkursu i wygraj ciekawe nagrody! Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań ma zaszczyt zaprezentować II Ogólnopolski Konkurs Prawa Energetycznego „Prawo z energią”!
Wolters Kluwer S.A. przejęło ofertę produktową LexisNexis Polska
Globalny koncern wydawniczy Wolters Kluwer podpisał umowę o przejęciu spółki LexisNexis Polska. Transakcja ma charakter wiązany, a jej głównym celem biznesowym jest podniesienie jakości usług dla klientów obu wydawnictw. Do
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!