Jak napisać umowę dla spółki cywilnej?

Jak napisać umowę dla spółki cywilnej?

W grupie wielu typów działalności dostępnych na krajowym rynku dużą popularnością cieszy się spółka cywilna. Nie ma osobowości prawnej oraz żadnej własności. To wspólnicy wyrokują o jej losach oraz wprowadzają ewentualne decyzje. Jak przygotować umowę dla takiej spółki? O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim należy wyjaśnić, że fundamentem bytowania dowolnego przedsiębiorstwa jest umowa. Umieszczone są w niej najważniejsze informacje, cele biznesowe, dane właściciela lub członków, statusy, adresy oraz zasady działania w momencie wystąpienia różnych sytuacji.

Zazwyczaj dokument powstaje z pomocą notariusza, gdyż początkującym przedsiębiorcom brakuje wiedzy i umiejętności niezbędnych do wygenerowania pisma. W zależności od potrzeb może przyjąć formę pisemną lub elektroniczną.

W czasie tworzenia umowy należy pamiętać, aby umieścić dane personalne oraz miejsca zamieszkania wspólników, nazwę oraz lokalizację spółki, kapitał zakładowy, powód założenia działalności, branżę oraz zakres proponowanych usług. Dodatkowo ważne jest posiadanie oświadczeń oraz podpisów.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Jak karać właścicieli, którzy posiadają nielegalne oprogramowania?
Next Czy UE dba o zwolnionych z pracy?

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Czym jest podatek leśny?

23 lata temu, na mocy odpowiedniej ustawy, wcielono w życie podatek leśny. Oprócz tego ujednolicono reguły dotyczące składanych opłat oraz możliwe odstępstwa. Kogo przede wszystkim dotyczy podatek? Kiedy musi zostać

Wiadomości 0 Comments

Świadczenie rehabilitacyjne jest wypłacane osobom, które rokują powrót do zdrowia

Chorzy, którzy wyczerpali okres pobierania zasiłku chorobowego przez 182 albo 270 dni, ale rokują odzyskanie zdolności do pracy, mogą liczyć na świadczenie rehabilitacyjne. Okres jego wypłaty zależy od oceny stanu zdrowia

Wiadomości 0 Comments

Prawnicy podzieleni w sprawie powołania B. Misiewicza do rady nadzorczej PGZ

Od początku września kontrowersje budzi powołanie rzecznika ministra obrony narodowej Bartłomieja Misiewicza do rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zdaniem polityków młody dyrektor nie ma do tego kompetencji. Według Pawła Rymarza, partnera

1 Comment

  1. Aneta
    11 września, 19:17 Reply
    Ja do pisania wszelkich umów to nie rwała bym się, bo po pierwsze nie umiem, a po drugie: bałabym się, że coś źle napiszę. Wszelkie umowy i papiery najlepiej jest pisać w obecności np. prawnika.

Leave a Reply