Na czym polega umowa barterowa?
Od lat znano system barterowy, kiedy pieniądze nie istniały we wszystkich państwach. Okazuje się, że w niektórych przypadkach do teraz jest wybierany i z sukcesami wypełnia swoją rolą. Również w Polsce jest znany oraz opisany prawnie. Wraz z rozpoczęciem tego roku ustawę zmodyfikowano i rozwiązano pojawiające się pytania. O co chodzi w umowach barterowych?
Na początek warto wyjaśnić, że przedmiotem transakcji barterowej jest wymiana przedmiotów, które mają identyczną lub zbliżoną wartość. Inaczej mówiąc dochodzi do przekazania bez gotówki.
Barter jest omówiony w polskich przepisach, jednak do dziś nie ustalono wzoru umowy, na podstawie której zorganizowania zostanie operacja. Warto zadbać o podstawowe informacje dotyczące uczestników, wymienione towary oraz ich uśrednioną cenę.
Powyższe ustalenia mogą wskazywać podobieństwo do umowy zamiany. Aczkolwiek zazwyczaj zachodzi odpłatnie, dobrowolnie oraz dopuszcza wprowadzenie pieniędzy. Warto dodatkowo wspomnieć, że celem barteru może być usługa i inne świadczenie.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych kontroluje firmy?
Zgodnie z obowiązującym prawem Zakład Ubezpieczeń Społecznych może kontrolować przedsiębiorstwa. Zazwyczaj chodzi o przekazywanie płatności i świadczeń na rzecz państwa. Jak przebiegają kontrole? Na jakiej podstawie wskazuje się konkretne firmy?
Polak pracuje trzy lata krócej niż przeciętny Europejczyk
Ile lat pracujemy w ciągu całego swojego życia? Według danych Eurostatu, wskaźnik oczekiwanej długości trwania aktywności zawodowej wynosi w Polsce 32,2 lat. Oznacza to, że pracujemy mniej o prawie trzy
Facebook – czego nie wiesz o znanej platformie?
Facebook to cały czas najpopularniejsza platforma społecznościowa. Mimo iż coraz częściej utożsamiany ze starszymi pokoleniami, nadal przyciąga największą liczbę użytkowników. Jest obecny na rynku od tylu lat, że wielu osobom
1 Comment
Aneta
11 września, 19:18