ING Życie w gronie społecznie odpowiedzialnych firm

ING Życie w gronie społecznie odpowiedzialnych firm

Działania ING Życie zostały uwzględnione w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki”, który prezentuje najlepsze akcje z zakresu CSR. Wyróżnione w raporcie aktywności to kampania „Zrób Rakowi Wspak” oraz program wolontariatu pracowniczego „HelpING”.

Coraz więcej firm z branży finansowej angażuje się w działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Przykładem jest towarzystwo ubezpieczeniowe ING Życie, którego dwa działania zostały wyróżnione w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki”. Pierwszą z akcji ubezpieczyciela jest kampania „Zrób rakowi wspak”, promująca profilaktykę nowotworową w aspekcie zdrowotnym i finansowym. Dodatkowo firma jest partnerem strategicznym kampanii społecznej „Rak. To się leczy” i wspólnie z jej organizatorami podejmuje szereg działań angażujących społeczeństwo. Przykładem może być nietypowy happening z udziałem mężczyzn, którzy zachęcali kobiety do samobadania piersi i pobrania bezpłatnej aplikacji PiersiBadacze, charytatywny bieg „Przegonić Raka” czy organizacja badań mammograficznych podczas pikników Radia Złote Przeboje. ING Życie jest także partnerem Plebiscytu „Rak. To się leczy” wyróżniającego osoby oraz instytucje szczególnie zaangażowane w walkę z chorobami nowotworowymi oraz promujące profilaktykę.

„ING Życie od dawna angażuje się w działania prospołeczne, jednak od ponad roku koncentrujemy się na promowaniu profilaktyki nowotworowej w ujęciu zdrowotnym oraz finansowym. Rak to choroba, która w Polsce dotyka coraz większą liczbę osób, dlatego konieczna jest edukacja i uświadomienie, że każdy może podjąć działania zmniejszające ryzyko zachorowania. Głęboko wierzymy, że stosując profilaktykę można zrobić rakowi wspak, dlatego angażujemy się w kampanie takie jak „Rak. To się leczy” – wyjaśnia Marta Pokutycka – Mądrala, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej w ING Życie.

Drugim działaniem ING Życie wyróżnionym w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki”. jest program wolontariatu pracowniczego pod nazwą „HelpING”. W projekt zaangażowanych jest wielu pracowników i współpracowników ING Życie zarówno w centrali, jak i oddziałach w całej Polsce. Wolontariusze mają jeden cel: sprawiać radość tym, którzy potrzebują pomocy. W 2013 roku przeprowadzono wiele pozytywnych akcji, które miały szeroki zasięg i były bardzo zróżnicowane. Wolontariusze w całym kraju wspierali m.in. Domy Dziecka, Domy Pomocy Społecznej, schroniska dla zwierząt, zorganizowana została akcja honorowego oddawania krwi, ale też loty szybowcem dla uczniów poznańskiego gimnazjum czy Akademia Piłkarska dla Dzieci z Domu Dziecka.

W 2014 roku ING Życie będzie kontynuowało działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu i dalej rozwijało powyższe projekty. Celem kampanii „Zrób Rakowi Wspak” będzie zachęcenie większej liczby Polaków do stosowania profilaktyki nowotworowej, a w szczególności profilaktyki pierwotnej. Rozwijany będzie również projekt wolontariatu pracowniczego, tak aby zaangażowało się w niego jeszcze więcej pracowników i współpracowników.

 

Źródło: ING Życie

Previous Jak napisać atrakcyjną ofertę pracy?
Next Kto uzyska orzeczenie o niepełnosprawności?

You might also like

Ubezpieczenia 0 Comments

Wszystko o ubezpieczeniu chorobowym

Świadczenie chorobowe wprowadzono, aby chronić podwładnego na wypadek problemów ze zdrowiem lub w związku z narodzeniem dziecka. Zazwyczaj przyznawane jest osobom pracującym w ramach umowy o pracę. Kto może ubiegać

Ubezpieczenia 0 Comments

Pomoc medyczna popularniejsza od komunikacyjnej

2,5 mln Polaków skorzystało w ubiegłym roku z usług assistance. To prawie o połowę więcej niż w 2014 roku. Coraz więcej osób wie też, czym jest assistance i kiedy może się przydać. Najchętniej korzystano z pomocy

Ubezpieczenia 0 Comments

Jak pracuje Rzecznik Ubezpieczonych?

Rzecznik Ubezpieczonych działa, aby chronić interesy pokrzywdzonych oraz wspierać w sprawach nietypowych i teoretycznie bez wyjścia. Jakie jeszcze zadania należą do Rzecznika? Kto może prosić go o ratunek? Na liście

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply