Jak napisać atrakcyjną ofertę pracy?

Jak napisać atrakcyjną ofertę pracy?

Każdy właściciel, który poszukuje pracownika z kwalifikacjami wie, że musi przygotować ofertę pracy. Od sposobu jej sporządzenia, zaprezentowania walorów stanowiska i warunków pracy zależy, kto prześle swoje CV. Jak musi wyglądać dobrze dopracowane ogłoszenie?

Ostatnio bezrobotni szukają pracy w sieci, ponieważ nie trwa to zbyt długo i jest darmowe. Dlatego też korporacje najczęściej propozycje zatrudnienia dodają na platformach do tego stworzonych.

Niestety nie za każdym razem znajdują się w nich niezbędne informacje. A prawda jest taka, że dla niedoszłego pracownika znaczenie ma wiele drobiazgów. Po pierwsze wolny etat, pensja, warunki pracy, rodzaj umowy, nazwa i siedziba firmy, powierzone obowiązki i oczekiwania kierownika.

Podsumowując, przełożony powinien wiedzieć, że sposób przygotowania oferty pracy obnaża obraz całej firmie. Jeśli poda niewiele danych może zniechęcić kompetentnych specjalistów i spowodować, że przyjdą osoby zwyczajne i niechętne do długofalowej współpracy.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Studia dają pracę, ale niekoniecznie w zawodzie
Next ING Życie w gronie społecznie odpowiedzialnych firm

You might also like

Jakich zadań służbowych nie muszą wykonywać kobiety?

Zgodnie z postanowieniami Rady Ministrów sprzed 18 lat istnieje cały katalog powinności, których nie powinny wykonywać kobiety. Jednocześnie usystematyzowano zbiór ograniczeń, o których musi pamiętać każdy przełożony. Jakich obowiązków nie

Czy wycieczki zakładowe są opodatkowane?

Firmowy Fundusz Świadczeń Socjalnych to pewnego typu budżet w ramach którego są organizowane wycieczki i czas wolny pracowników. Czy koszty poniesione z tytułu gwarancji komfortowego wypoczynku podwładnym są opodatkowane? Zgodnie

Kto może być członkiem Społecznej Inspekcji Pracy?

Do analizy stosowania zasad Kodeksu Pracy, oprócz częstych delegacji państwowych, mają pozwolenie Społeczne Inspekcje Pracy. W skład scharakteryzowanego zgrupowania wchodzą pracobiorcy, którzy mają obowiązek utrzymywać ład społeczny w zakładzie pracy.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply