Jakie instytucje zachowują tajemnice skarbowe?

Jakie instytucje zachowują tajemnice skarbowe?

Fundamentalnym zadaniem pracowników administracyjnych jest stosowanie tajemnicy skarbowej. Powinna być realizowana bez względu na wszystko i ujawniana tylko osobom do tego powołanym. Czym się charakteryzuje? Kiedy musi być stosowana bezwzględnie?

Przede wszystkim tajemnica skarbowa tyczy się ujawnionych urzędowi danych osobowych podatnika, dokumentów przez niego składanych oraz pozostałych procedur stosowanych w stosunku do jednostki. Są one udostępniane jedynie stronom postępowania.

Oprócz tego trzeba zadbać o poufność w przypadku oglądania pism podatkowych, akt, dokumentów księgowych oraz wiadomości pozyskanych przez urzędników podatkowych, funkcjonariuszy celnych oraz pozostałych pracowników państwowych.

Warto wiedzieć, że tajemnica skarbowa dotyczy także uczniów przebywających na praktykach zawodowych oraz stażystów i osób postronnych (np. sprzątaczki). Aby prawa o realizowaniu tajemnicy były stosowane każdy zatrudniony musi złożyć właściwe przyrzeczenie, w którym wyraża zgodę na panujące zasady.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Czym charakteryzuje się bancassurance?
Next Kto stosuje leasing pracowniczy?

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Jak wygląda okazanie?

W czasie prawie każdego procesu korzysta się okazania. W dużej mierze chodzi o osoby lub przedmioty. Musi być wykonane sprawiedliwie, bez pozostawienia cienia wątpliwości. W jakim celu stosuje się okazanie?

Wiadomości 0 Comments

Zatrudnienie terminowe i jego zalety

Świat boryka się obecnie z ogromnymi kłopotami gospodarczymi. Każda firma zbiera oszczędności, aby chociaż przeciętnie funkcjonować na rynku. Przede wszystkim o oszczędności stara się poprzez moderowanie zatrudnienia tzn. regulowanie ilości

Wiadomości 0 Comments

Prowizja za udzielenie pożyczki może być niedozwolona. Sąd Najwyższy staje po stronie konsumentów

Sąd Najwyższy uchwalił, że prowizja za udzielenie pożyczki, nieprzekraczająca ustawowych limitów, może zostać uznana za niedozwolone postanowienie umowne. To wyraźne opowiedzenie się po stronie konsumentów, którzy zostali zobowiązani do zapłaty

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply