Czy szkolenia są potrzebne pracownikom?

Czy szkolenia są potrzebne pracownikom?

Każda firma, która poszukuje nowych pracowników pragnie, aby mieli dobre wykształcenie, staż pracy oraz odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zawodu. Z pewnością pomocne w rozwoju zawodowym okazują się szkolenia. Czy przełożeni muszą je organizować? Czy rzeczywiście przynoszą korzyści?

Istnieje wiele posad, które wymagają ciągłego śledzenia wiadomości, doniesień branżowych, uczestnictwa w debatach oraz kontaktu z znawcami w konkretnej dziedzinie. Aby ułatwić zatrudnionym dostęp do wiedzy warto prowadzić w firmie kursy dodatkowe oraz szkolenia.

Jeśli podwładny bierze udział w ciekawych i renomowanych szkoleniach staje się miał wysoką wartość dla pracodawcy, u którego pracuje. Tym samym może okazać się pomocny podczas wykonywania skomplikowanych projektów lub wdrażania nowych technologii.

Podsumowując, każdy pracodawca musi wysyłać swoja kadrę na kursy i spotkania branżowe, gdyż ma to znaczący wpływ na pozycję rynkową firmy oraz generowane zyski. Dodatkowo ma zgrany zespół, który z profesjonalizmem podchodzi do delegowanych obowiązków i z chęcią je wykonuje.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Czy Elektroniczny Urząd Podawczy jest potrzebny?
Next Czemu warto szukać stażysty?

You might also like

Kiedy przełożony powinien przesunąć urlop?

Każdy pracownik przyjęty na podstawie umowy o pracę ma prawo do odbycia urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy od liczby przepracowanych miesięcy lub lat. Czy istnieje metoda zmiany daty urlopu? Kto

Rynek pracy: na zachodzie powiało optymizmem

Aż 58% pracowników mieszkających w województwach: zachodnio-pomorskim, lubuskim i wielkopolskim spodziewa się podwyżki wynagrodzenia w najbliższym czasie – wynika z badania przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie Work Service S.A.

Praca 0 Comments

Przywileje kobiet w ciąży

Kobieta brzemienna otrzymuje szczególne prawa, a firma ma obowiązek zapewnić jej stosowne warunki zawarte w Kodeksie Pracy. Najważniejszym ujęciem przywilejów jest zakaz zwolnienia kobiety w ciąży. W sytuacji, kiedy umowa

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply