Czym charakteryzuje się kontrakt socjalny?
Każdy urzędnik socjalny ma całą listę obowiązków koniecznych do wykonania w okresie swojej pracy zawodowej. Wśród nich jest pomoc ubogim i niesamodzielnym rodzinom, wskazanie wyjścia z ciężkiej sytuacji życiowej oraz uzyskanie środków dla potrzebujących. Czy kontrakt socjalny może pomóc w osiągnięciu omówionych celów? Na jakich zasadach jest podpisywany?
Po pierwsze należy wyjaśnić, że kontrakty socjalne stosuje się między pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie a potrzebującym. Mają wpływać pozytywnie, zmieniać sytuację zawodową, finansową oraz osobistą obywatela.
Fundamentalnym celem kontraktu jest uzyskanie początkowych ustaleń. Można je osiągnąć, ale konieczne jest odpowiednie podejście, ciężka praca, wiele motywacji oraz chęć wprowadzenia zmian. Pracownik przedstawia swoje pracy, oferty zatrudnienia, ośrodki pomocy osobom uzależnionym oraz inne rozwiązania zmierzające do stabilizacji i poprawnej sytuacji.
Oczywiście kontrakt socjalny obowiązuje i może być realizowany w ściśle określonym czasie. W związku z tym obie strony otrzymują kilka miesięcy lub tygodni na kompletną przebudowę systemu wartości potrzebującego, zmianę priorytetów oraz rozwiązanie wielu problemów, które są przeszkodą w zdobyciu wymarzonych postanowień.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Wszystko o kontraktach socjalnych
Każdy pracownik socjalny posiada całą listę obowiązków koniecznych do wypełnienia w okresie swojej pracy zawodowej. Wśród wielu jest pomoc biednym i niesamodzielnym rodzinom, znalezienie wyjścia z ciężkiej sytuacji życiowej oraz
Kiedy przyznaje się rentę szkoleniową?
Na temat renty szkoleniowej można mówić w stosunku do podwładnych, którzy stracili możliwość pracy zawodowej, aczkolwiek po zmianie profesji wciąż mogą pozostawać czynni zawodowo. Obowiązują jednak pewne warunki, które należy
Ile w przyszłości wyniesie zasiłek pielęgnacyjny?
Zgodnie z zapisami ustawowymi w czerwcu 2013 roku przestało obowiązywać świadczenie pielęgnacyjne. Decyzja ta przyjęta została z ogromnym niezadowoleniem. Z tego względu kwestia usunięcia zasiłku została poddana do ponownego rozpatrzenia.
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!