Na jakich zasadach działa kontrakt eksportowy?

Na jakich zasadach działa kontrakt eksportowy?

Kontrakt eksportowy zawiera się zwykle między przedsiębiorcą a partnerem biznesowym z zagranicy. Jest bardziej sformalizowaną umową sprzedaży lub zakupu przedmiotów lub usług. Dlaczego zawiera się kontrakt eksportowy? Jakie informacje powinien zawierać?

W zgodzie z obowiązującymi przepisami obowiązują dwa najważniejsze rodzaje kontraktów. Najbardziej popularny to dokumentowy, który generowany jest w dwóch egzemplarzach, po jednym dla każdej strony. Natomiast kontrakt multidokumentowy obejmuje cały zbiór pism (umowa, regulamin, oferta, cała dokumentacja).

Należy pamiętać, aby w kontrakcie umieścić wszystkie istotne informacje. Wśród nich dane osobowe kontrahentów, zasady współpracy, opcje reklamacji, zakres działania, wartość świadczonych usług lub sprzedaży/zakupu dostaw oraz ewentualne kary w przypadku niewywiązania się z umowy. Dodatkowo warto poruszyć kwestię importowania materiałów, magazynowania oraz transportu.

Reasumując, kontrakt eksportowy w świetle prawa umowa między polską firmą a zagranicznym przedsiębiorstwem, która określa rodzaj współpracy i wartość proponowanych usług.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Wszystko o mediacji
Next W jakich sytuacjach stosuje się kary porządkowe?

You might also like

Praca 1Comments

Kiedy przyznaje się urlop postojowy?

Nieustający kryzys ekonomiczny oraz indywidualne problemy przedsiębiorców powodują, że ciężko utrzymać płynność materialną. Ciągłe opóźnienia w wypłacaniu wynagrodzenia czy obniżone pensje to wynik niepewnych notowań giełdowych. Większość korporacji stosuje tzw.

Jak rozmawiać z kontrahentem przez telefon?

Poprawne kontakty z klientami są bardzo ważne, bowiem zacieśniają więzi biznesowe i są dodatkową zaletą całej współpracy. Niejednokrotnie jednak rozmowa w cztery oczy jest niemożliwa z wielu względów. Jak odbywać

Jak wygląda praca lidera?

Najczęściej poważne firmy zatrudniają wielu podwładnych, którzy pracują we wskazanych działach i wykonują zróżnicowane zadania. Każda odrębna jednostka składa się z kilku podwładnych i przełożonego, który monitoruje i rozdziela obowiązki.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply